Košice 23. marca 2020 (HSP/Foto:Knižnica pre mládež mesta Košice)

Knižnica pre mládež mesta Košice ponúka pre svojich najmenších čitateľov zábavné pracovné zošity

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Plagát

Neviete ako doma zahnať nudu? Košická knižnica počas karantény ponúka možnosti ako spestriť deťom čas. Každý pondelok a piatok práve pre nich pripravuje nové kreatívne pracovné zošity z vlastnej dielne.

„Naše pracovné zošity ponúkajú rôzne tipy na zábavné aktivity s knihami, knižnými hrdinami a tiež rôzne hlavolamy, hádanky či nápady na tvorivé dielne. Vymýšľajú ich naše knihovníčky, aby deti pobavili a aspoň trošku im spríjemnili tento čas, ktorý v rámci karantény musia tráviť v domácom prostredí,“ informuje o novej aktivite Kamila Prextová, riaditeľka knižnice.

Knižnica pracovné zošity zverejňuje vždy v pondelok a piatok v pdf formáte na svojej webovej stránke www.kosicekmk.sk „Môžete ich však nájsť aj na sociálnych sieťach facebook a instagram v jpg formátoch,“ upresňuje Kamila Prextová, ktorá zároveň dodáva, že snahou knižnice je nielen zmierniť dopady na detskú psychiku v čase izolácie od rovesníkov, ale aj inšpirovať rodičov ako zahnať nudu u svojich detí.

Knižnica pre mládež mesta Košice je momentálne pre verejnosť zatvorená z dôvodu šírenia koronavírusu. Jej pracovníci sa počas týchto dní intenzívne venujú práve vymýšľaniu a príprave nových alternatívnych podujatí, ktoré by v tomto období pomohli zmysluplne vyplniť deťom a ich rodičom spoločný čas.

Redakciu informovala Viera Ristvejová z Knižnice pre mládež mesta Košice.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj