Londýn 19. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Americký finančník George Soros bol vyhlásený za človeka roka podľa verzie britských novín Financial Times za svoju aktívnu pozíciu a liberálne videnie sveta. “Noviny volia, človeka roka väčšinou na základe úspechov kandidátov, uvádza sa v správe podnikateľských novín

Na snímke George Soros

Voľba Sorosa je teraz spojená aj s hodnotami, ktoré predstavuje.

Podľa hodnotenia novín je popredným nositeľom liberálnej demokracie a otvorenej spoločnosti myšlienok, ktoré zvíťazili v studenej vojne.

Viac ako tri desaťročia Soros používa filantropiu k boju proti autoritárstvu, rasizmu a neznášanlivosti, zdôrazňuje Financial Times.

“Svojou náklonnosťou k otvorenosti, slobode médií a ochrane ľudských práv vyvolal hnev autoritatívnych režimov a stále väčšieho počtu populistov, ktorí pokračujú v boji o pozície , predovšetkým v Európe,dodávajú britské noviny.

Podľa údajov časopisu Forbes jeho majetok dosahuje takmer 25 miliárd dolárov.

Niektorí politici, napríklad maďarský premiér Viktor Orbán, obviňujú Sorosa z toho, že sponzoruje spoločenské hnutia a mimovládne organizácie, aby dosiahol realizácie svojich politických a ideologických ambícií.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj