Rusom hrozia sankcie od FIFA, dôvodom je účasť ich klubov na turnaji na Kryme

Zürich 28. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto: TASR/AP- Alexei Nikolsky, Sputnik, Kremlin)

Ruskému futbalovému zväzu (RFS) hrozí postih zo strany Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Dôvodom je účasť ruských klubov Anži Machačkala a Sokol Saratov na zimnom turnaji na polostrove Krym

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) a prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino

FIFA rovnako ako Európska futbalová únia (UEFA) neuznáva toto územie ako súčasť Ruska.

Ako informoval poľský web sportowefakty.wp.pl s odvolaním sa na ukrajinskú agentúru UNIAN, FIFA už spustila vyšetrovanie tohto prípadu. Ak strešný orgán svetového futbalu zistí, že RFS súhlasil s účasťou spomenutých klubov na podujatí na Kryme, uloží mu sankcie.

Po anexii Krymu sa Rusko snažilo zapojiť miestne kluby do svojich súťaží. Proti tomu však protestovala Ukrajinská futbalová federácia a UEFA jej vyhovela s tým, že Krym vyhlásila za špeciálnu zónu. V roku 2015 pod jej dohľadom odštartovala samostatná profesionálna ligová súťaž na Kryme.

UEFA sa myšlienkou vytvorenia samostatnej futbalovej súťaže na tomto polostrove zaoberala niekoľko mesiacov. Delegáciu na Kryme viedol vtedajší slovenský člen výkonného výboru UEFA František Laurinec.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj