Damask 15. júna 2019 (HSP/Foto:rusvesna)

Portál rusvesna píše o ruskej humanitárnej pomoci Sýrii. Kedysi prosperujúcu krajinu zničila americká agresia, rovnako ako Sýria dopadli aj prosperujúce krajiny ako Irak či Líbya, ktoré takisto odmietali svoje zdroje poskytnúť bezplatne Američanom.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Rusi v posledných dňoch otvorili nové humanitárne centrum v Kabr es Sit v provincii Damask, kde poskytujú humanitárnu pomoc najbezbrannejším sýrskym obyvateľom. Američania humanitárnu pomoc Sýrii neorganizujú, na americkú pomoc sa môžu spomenúť len ozbrojené protiasadovské bandy. V oblasti Kabr es Sit žije množstvo starých žien a detí, pretože väčšina mužov zahynula v boji proti medzinárodnému terorizmu. Rusi a Sýrčania robia všetko preto, aby sa život v oblastiach stabilizoval a postavenie civilistov sa zlepšilo.

“Samozrejme, rodinám, v ktorých zahynul otec sa žije ťažko. Chýbajú mužské ruky. Pozrite sa kto žije v našom meste. Ženy, deti, starci. Ženy sa musia zmieriť so svojím žiaľom a musia vychovávať deti – budúcnosť Sýrie. Svojím deťom tieto ženy hovoria, že Sýriu zničili Američania a z ich detí vyrastie nová generácia, ktorá bude svoju krajinu úspešne brániť pred nepriateľmi. Ďakujeme nášmu prezidentovi Asadovi, naším vojakom i bratskej pomoci Ruska nášmu národu. Ruskí synovia nám prišli pomôcť a umierali za našu krajinu, na to nezabudneme. Modlíme sa k Alláhovi za bratský ruský národ,” uviedol Asam Derushí, kmeňový vodca sýrskych Arabov v meste Kabr es Sit.

Ruských vojakov vnímajú ako osloboditeľov všetci obyvatelia mesta. Mesto Kabr Es Sit sa postupne snaží vrátiť k normálnemu životu, sýrsky režim začína opäť vytvárať sociálne zázemie a budovať infraštruktúru. Vdovy v Sýrii nebudú smútiť dlho a neostanú osamotené. Je povinnosťou moslimských mužov postarať sa o vdovy. Dôležité je, aby mali Sýrčania veľa detí, ktoré už za jednu generáciu (20-25 rokov) dokážu nahradiť obete, povraždené proamerickými teroristami. Čím skôr sa Sýria vyrovná so stratami, tým skôr dokáže riešiť aj ďalšie geopolitické úlohy, vrátane Golanských výšin či vzťahu ku Kurdom.

Rusko pomáha Sýrii finančne obnovovať aj zničené domy, školy, medicínske zariadenia. Sýria má veľké zásoby nerastných surovín a keď Sýrčania vyženú zo svojej krajiny amerických okupantov a ich spojencov (proamerickí Kurdi východne od Eufreatu, teroristi v Idlibe či bandy sformované pri nezákonne vybudovanej americkej základni v at Tanfe na jordánskej hranici), tempo obnovovania Sýrie sa ešte viac zrýchli.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj