Rím 26. marca 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot Youtube)

Konvoj špeciálnej techniky s ruskými vojakmi mieri do Bergama po zastávke vo Florencii. Ruskí vojaci prišli na pomoc v boji s koronavírusom, ktorý ovládol celú krajinu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Záber z videa

Konvoj špeciálnej techniky s vojenskými špecialistami Ministerstva obrany Ruskej federácie pokračuje vo svojej ceste z leteckej základne vzdušných síl Talianska Pratica di Mare do Bergama po zastávke vo Florencii. Informuje o tom tlačová služba rezortu.

22 jednotiek špeciálnej techniky mieri do Lombardie, kde budú pomáhať v boji proti šíreniu koronavírusu. Vo Florencii konvoj uskutočnil prvú zastávku, kde vojaci dotankovali a skontrolovali techniku. Celkom musí najazdiť ešte okolo 600 kilometrov. Plukovník Igor Bogomolov uviedol, že podľa takmer prázdnych ciest je naozaj vidieť, že v krajine je karanténa.

V Taliansku uplynulé dni pristáli ruské vojenské lietadlá Il76, na ktorých palubách boli špecialisti v oblasti epidemiológie a virológie, zdravotnícky materiál a lieky. Ruských špecialistov privítal taliansky minister zahraničia Luigi Di Maio a povedal, že budú vždy vďační Ruskej federácii za solidaritu a priateľstvo, ktorú prejavila.

Celkom do Talianska dorazilo 15 lietadiel. Preprava zdravotníckeho materiálu a ôsmich mobilných brigád vojenských virológov a zdravotníkov má pomôcť Taliansku v boj proti šíriacej sa infekcii.

Ruský prezident Vladimir Putin v sobotňajšom telefónnom rozhovore s talianskym premiérom Giuseppem Conteom potvrdil svoju pripravenosť okamžite pomôcť v boji proti koronavírusu.

Tiež nedávno tajomník bezpečnostnej rady Ruska Nikolaj Patrušev vyhlásil, že Rusko pomôže v boji s koronavírusovou infekciou štátom, ktoré pomoc najviac potrebujú.

Rusko dnes pomáha a bude pomáhať štátom, ktoré najviac potrebujú pomoc v boji proti šíreniu infekcie, aby sme zabránili jej preniknutiu na naše územie, povedal Patrušev novinárom.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj