Ruský režisér Serebrennikov obvinený zo sprenevery získal prestížnu filmovú cenu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Moskva 31. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Youtube)

Renomovaný ruský divadelný a filmový režisér Kirill Serebrennikov, ktorý je od augusta 2017 v domácom väzení na základe obvinení zo sprenevery, získal jedno z najprestížnejších ruských filmových ocenení, informovala v nedeľu agentúra DPA

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Kirill Serebrennikov

Srebrennikova v jeho neprítomnosti v sobotu ocenili filmovou cenou Nika za jeho film Leto o sovietskej rockovej hviezde Viktorovi Cojovi.

“Úprimne dúfam, že toto je posledný raz, keď si tento veľký umelec, Kirill Serebrennikov, nemôže osobne prevziať cenu,” povedal producent filmu Ilja Stewart. Cenu Nika každoročne od roku 1987 udeľuje Ruská filmová akadémia v Moskve.

Serebrennikov je v domácom väzení od augusta 2017 a čaká v ňom sa súdny proces. Je obvinený zo sprenevery v prepočte viac ako 1,8 milióna eur z dotácií ministerstva kultúry, ktoré boli v rokoch 2011 – 2014 vyčlenené na realizáciu umeleckého projektu Platforma. Režisér, ktorý pôsobil ako umelecký šéf Gogoľovho divadla v Moskve, obvinenia odmieta a pokladá ich za “absurdné a nezmyselné”.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj