Moskva 16. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hasan Jamali)

Ruský minister energetiky Alexandr Novak plánuje v priebehu pondelka telefonovať so saudskoarabským kolegom v súvislosti so sobotnými útokmi dronmi na saudskoarabské ropné zariadenia. Novak to podľa agentúry Reuters povedal v pondelok novinárom

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Na otázku, či by Rusko malo naďalej znižovať svoju produkciu ropy tak, aby to bolo plne v súlade s globálnou dohodou, uviedol, že parametre globálnej dohody o ťažbe ropy sa nezmenili.

“Každý by mal napĺňať svoje záväzky tak, ako sme sa na tom dohodli v Abú Zabí,” dodal Novak.

“Pokiaľ by to bolo potrebné, v prípade núdze sa môžeme vždy spojiť a prediskutovať niektoré ďalšie parametre. Teraz je tom však príliš skoro hovoriť,” pokračoval šéf ruskej energetiky.

Novak upokojil, že vo svete je v obchodných zásobách dostatok ropy na pokrytie nedostatku dodávok zo Saudskej Arábie.

K sobotňajšiemu útoku na dve veľké ropné zariadenia v Saudskej Arábii sa prihlásili jemenskí šiitskí povstalci, tzv. húsíovia, údajne podporovaní Iránom. V dôsledku útokov stúpli v pondelok ceny ropy o viac ako desať percent.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj