Moskva 19. marca 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)

Ruský obchodník Oleg Deripaska v rozhovore pre televízny kanál CNBC odmietol, že by žaloval americké ministerstvo financií na základe rozhodnutia ruskej vlády. Ako povedal Deripaska, podal žalobu, aby dosiahol zrušenie sankcií proti jeho osobe a obnovil svoju reputáciu. Tí, ktorí v tom vidia príkaz Kremľa, sa absolútne pletú

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Oleg Deripaska

Zmena finančného systému na zbraň () môže byť ospravedlnená, pokiaľ sa jedná o narkotiká, rozširovanie jadrových zbraní, obchod s ľuďmi. Používať však rovnaké prostriedky či rovnaké inštrumenty voči podnikateľom, zničiť celú koncepciu prezumpcie neviny a spravodlivého procesu – nemyslím si, že to je to, čo bude dlho trvať,povedal ruský podnikateľ.

Americké sankcie sa pre neho, ako povedal, stali úplným prekvapením. Situácia je stále horšia. Posledné vypočúvanie v Kongrese, kedy ma osobne začali obviňovať vo veciach, s ktorými nemám nič spoločné, () to sú proste výmysly. To ma priviedlo k poznaniu, že súdny systém USA môže byť posledným prostriedkom k tomu, aby sa preskúmali fakty,dodal.

Oleg Deripaska minulý týždeň zažaloval na americkom federálnom súdu Ministerstvo financií USA. Požaduje zrušenie sankcií, ktoré boli zavedené proti nemu. USA dali Deripasku v apríli roku 2018 na čierny zoznam aj so spoločnosťami, ktoré ovláda.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj