Krym 29. mája 2019 (HSP/RusVesna/Foto:Screenshot:YouTube)

Ruský expert Alexander Artamonov na portáli RusVesna hodnotí hrozby ukrajinských vojnychtivých politikov a dôstojníkov, ktorí chcú zaútočiť na Krymský most a zničiť ho. Ukrajinci sa nechali počuť, že do boja proti Krymskému mostu nasadia aj rýchle bojové člny, ktoré v najbližších dňoch majú Ukrajinci získať z USA

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Krymský most

“Pevne verím, že Ukrajinci budú mať dostatok rozumu a k podobným útokom nepristúpia, pretože útok na Krymský most bude znamenať okamžitú a tvrdú odpoveď Moskvy. Agresia voči Rusku neostane bez trestu,” uviedol ruský expert Alexander Artamonov.

Ukrajine Krymský most nedáva pokoja už od doby, ako Rusko začalo s prvými projektmi. Ukrajinskí rusofóbni politici označujú Krymský most za jednu z najväčších ukrajinských hrozieb. Mýlia sa, najväčšou hrozbou pre Ukrajinu sú proamerickí politici, ktorí doviedli krajinu na hranicu ekonomického krachu a zatiahli Ukrajinu do občianskej vojny.

Časť ukrajinských politikov dokonca volá po zbombardovaní mosta. Dňa 25.11.2018 ukrajinské námorníci a členovia tajnej služby narušili ruskú hranicu a vnútorné vody Ruska, keď sa pokúšali preplávať pod Krymským mostom mimo určeného plavebného koridoru.

Rusi ukrajinské člny pacifikovali, ukrajinských námorníkov zajali a držia ich vo väzbe. Ukrajinci požadovali, aby ich vojenských námorníkov Rusi prepustili, čo Rusi odmietli. Ukrajinskí vojenskí námorníci sú profesionáli, ktorí porušili zákony a musia sa za svoje činy zodpovedať. Keďže medzi Ruskom a Ukrajinou neexistuje vojnový stav, na ukrajinských námorníkov sa nevzťahujú žiadne medzinárodné konvencie ohľadne vojnových zajatcov.

Američania, Západ a Ukrajinci tlačia na Rusko, aby ukrajinských námorníkov Rusi prepustili. Medzinárodný súd považuje ukrajinských námorníkov za nevinných, Rusi však rozhodnutie súdu neakceptujú. 22 ukrajinskí vojenskí námorníci a 2 príslušníci tajných služieb narušili ruskú hranicu a za svoje činy musia niesť trest.

V prípade ak dôjde k otvorenému ukrajinskému útoku na Krymský most, bude Rusko reagovať. V rámci Čiernomorskej flotily chránia Krymský most nielen lietadlá, ale aj raketové komplexy Tor, Pancir, Buk-M2 a tiež S-400.

Rusi zvyšujú ochranu stĺpov Krymského mosta. Vo vodách okolo mosta potopili niekoľko starých lodí, aby znemožnili prístup k mostu, vybudovali mínové polia a okolo stĺpov mosta navŕšili haldy kameňov, takže prípadný taran ukrajinskej alebo cudzej lode stĺpy mosta nepoškodí.

Okrem pasívnej obrany je v hre aj aktívna ochrana, ruské zbrane budú na ohrozenie mosta určite reagovať a prípadnú hrozbu zničia.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj