Moskva 26. marca 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik/The Ministry of Defence of the Russian Federation)

Rusko pomôže v boji s koronavírusovou infekciou štátom, ktoré pomoc najviac potrebujú, ako vyhlásil tajomník Bezpečnostnej rady Ruska Nikolaj Patrušev. „Rusko už dnes pomáha a bude pomáhať štátom, ktoré najviac potrebujú pomoc v boji proti šíreniu infekcie, aby sme zabránili jej preniknutiu na naše územie,“ povedal Patrušev novinárom

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke vozidlo do zdravotníckym zariadením určený na odoslanie do Talianska k boju proti koronavírusu

Vírus k nám prišiel zo zahraničia, a dnes je našou spoločnou úlohou zjednotiť úsilie v boji s pandémiou, a to ako vo vnútri krajiny, tak aj v celom svete, podotkol Patrušev.

Ruská pomoc Taliansku v boji s koronavírusom

Na vojenskej základni Pratica di Mare, ktorá leží 30 kilometrov od Ríma, včera pristálo pätnáste ruské vojenské lietadlo Il76, na ktorého palube sa nachádzali špecialisti z oblasti epidemiológie a virológie, ale aj zdravotnícky materiál a lieky.

Preprava zdravotníckeho materiálu a ôsmich mobilných brigád vojenských virológov a zdravotníkov majú pomôcť Taliansku v boj proti šíriacej sa infekcii.

Predtým ruský prezident Vladimir Putin v sobotňajšom telefónnom rozhovore s talianskym premiérom Giuseppem Conteom potvrdil svoju pripravenosť okamžite pomôcť v boji proti koronavírusu.

Pandémia COVID-19

Úrady ČĽR 31. decembra 2019 informovali Svetovú zdravotnícku organizáciu o prípadoch neznámej pneumónie vo Wuchan v centrálnej časti krajiny (provincia Chupej). Odborníci zistili pôvodcu choroby – nový typ koronavírusu. WHO uznala epidémiu za mimoriadnu situáciu medzinárodného významu a dala chorobe oficiálne označenie COVID19. Dňa 11. marca potom generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) informoval o vyhlásení pandémie COVID19.

K včerajšiemu dňu sa vo svete koronavírusom nakazilo 440 795 ľudí, 19 758 pacientov na chorobu zomrelo a 112 036 sa z nej vyliečilo.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj