Rusko odmieta informácie o vyslaní žoldnierov do Venezuely

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Moskva 31. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:facebook)

Informácie o vyslaní členov ruských súkromných vojenských spoločností označili predstavitelia Ruska i Venezuely za nepravdivé. Vo štvrtok o tom informovala agentúra Interfax

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke podpredseda ruskej vlády Jurij Borisov

“Nie,” odpovedal na otázku novinárov ohľadom údajného vyslania ruských vojakov do Venezuely podpredseda ruskej vlády Jurij Borisov. Zároveň však dodal, že “Rusko naďalej pozorne sleduje vývoj situácie v tejto krajine”.

Veľvyslanec Venezuely v Ruskej federácii Carlos Rafael Tortosa označil v stredu informáciu o lietadle s ruskými vojakmi smerujúcimi do Venezuely za “provokáciu”.

Ešte v sobotu sa objavila informácia o tom, že členovia súkromných vojenských spoločností, ktoré vykonávajú pre Rusko tajné misie, odleteli do Venezuely, aby zvýšili bezpečnosť tamojšieho prezidenta Nicolása Madura v súvislosti s protestmi opozície podporovanej Spojenými štátmi.

Jevgenij Šabajev, ataman jednej z kozáckych polovojenských skupín s väzbami na ruské súkromné vojenské spoločnosti, v tejto súvislosti pre agentúru Reuters v sobotu uviedol, že podľa jeho informácií môže byť vo Venezuele približne 400 ruských žoldnierov. Iné zdroje hovorili o malých skupinách.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj