Ruské úrady identifikovali všetkých 39 obetí nešťastia v Magnitogorsku

Moskva 5. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Russian Ministry for Emergency Situations)

Úrady identifikovali telá všetkých 39 obetí zrútenia obytného bloku v ruskom meste Magnitogorsk. Oznámil to v piatok zástupca ruského ministerstva pre mimoriadne situácie, ktorého cituje tlačová agentúra TASS

Na snímke záchranári prehľadávajú trosky po zrútení sa časti bytového domu v ruskom meste Magnitogorsk

Časť blokového domu sa zrútila 31. decembra. Pátranie po možných preživších pokračovalo nepretržite štyri nasledujúce dni.

Úrady odvolali záchranárov 3. januára, pričom bezprostredne sa podarilo zo sutín vytiahnuť 18 ľudí a neskôr šiestich ďalších ľudí vrátane dvoch detí.

Záchranné práce komplikovalo okrem iného aj nepriaznivé počasie. Počas nocí dosahuje teplota v Magnitogorsku, ležiacom 1400 kilometrov juhovýchodne od Moskvy, približne mínus 20 stupňov Celzia.

Medzitým sa stala známou aj výška finančnej kompenzácie pre rodiny obetí nešťastia. Tá by sa mala pohybovať v prepočte z rubľov v rozmedzí 2555-12.776 eur.

Tragédiu začal vyšetrovať Vyšetrovací výbor Ruskej federácie, ktorý do Magnitogorska vyslal expertov zo svojho moskovského ústredia. Federálna bezpečnostná služba (FSB) potvrdila, že v bytovom dome nastal výbuch plynu.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj