Ruské ministerstvo odmietlo zákon o pokutách za urážku politikov na internete

Moskva 11. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Damian Dovarganes)

Ruské ministerstvo pre digitálny rozvoj, spoje a médiá nepodporilo návrh zákona o pokutách za urážku zástupcov vládnych orgánov na internete. V piatok o tom informovala rozhlasová stanica Echo Moskvy

Ilustračné foto

Námestník ministerstva Alexej Volin vo vyjadrení pre denník Vedomosti uviedol, že “formulácie, ktoré sa objavili v návrhu zákona, môžu byť interpretované príliš voľne”. Dodal, že preto je návrh zákona v jeho súčasnej podobe pre rezort neprijateľný. Vyhlásil však, že so samotnou koncepciou zákona sa “dá pracovať”.

Zdôraznil tiež, že ruskí občania majú ústavné právo slobodne vyjadrovať svoje názory a “jednou z úloh štátnych orgánov je pokojne si vypočuť kritiku svojej práce”. “Veď nie sú z cukru,” dodal Volin.

Echo Moskvy dodalo, že bezpečnostný výbor Štátnej dumy, dolnej komory ruského parlamentu, na rozdiel od ministerstva  podporil návrh zákona o trestoch za urážku predstaviteľov štátu na internete.

Návrh zákona, ktorý za urážku predstaviteľov štátnej moci na sociálnych sieťach stanovuje pokutu alebo väzenie do 15 dní, bol predložený Štátnej dume vlani 12. decembra.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj