Washington 19. mája 2019 (HSP/TASS/Foto:TASR/AP-Alexandria Detention Center)

Ruska Mária Butinová sa odvolala proti rozhodnutiu amerického súdu, ktorý ju odsúdil na jeden a pol roka odňatia slobody. Vo odvolaní sa uvádza, že Butinová je v súčasnosti vo väznici Grady, v štáte Oklahoma. Podľa advokáta, Butinová sama navrhla, že podá odvolanie, hoci je nepravdepodobné, že by to pomohlo skrátiť uložený trest. Keďže Butinová si časť trestu už odpykala, na slobodu by ju mali pustiť, podľa amerických orgánov, 5. novembra tohto roku.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Marija Butinová

Právo na odvolanie sa proti verdiktu v jej prípade je obmedzené, pretože počas súdneho konania bola nútená uzavrieť dohodu o vine a treste. Okrem toho, občianka Ruska nevylučuje, že po uplynutí určitého času, podľa amerického právneho poriadku, podá žiadosť o predčasné prepustenie z výkonu trestu.

Máriu Butinovú zatkli v lete minulého roka vo Washingtone, údajne za to, že vykonávala činnosť bez toho, aby svoju činnosť zaregistrovala. V Moskve tieto obvinenia pokladajú za vyfabrikované.

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj