Ruská hromadná doprava prekvapila švédsku novinárku

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Moskva 8. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Roman Vladimirov)

Novinárka švédskeho denníka Dagec Nyheter AnnaLena Laurén napísala o svojich dojmoch z hromadnej dopravy v Rusku. Žurnalistka bola ohromená a prekvapená spoľahlivosťou a včasnou jazdou dopravných prostriedkov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

AnnaLena Laurén sa vo svojom článku venovala popisu fungovania a kvalite mestskej dopravy v Rusku. Najviac na ňu zapôsobilo to, že doprava funguje za akéhokoľvek počasia. Uviedla, že sa v Rusku na dopravu spoľahnúť, lebo jednoducho funguje.

Vlaky, trolejbusy, metro. V Rusku všetko jazdí podľa cestovného poriadku bez ohľadu na výkyvy teplôt, mrazy a poľadovicu. V zime je v Moskve jadza mestskou dopravou ešte bezpečnejšia, pretože taxikári nie vždy prezúvajú pneumatiky na zimné,píše Laurén.

Ako príklad uvádza Sibír, kde podľa nej teplota klesá pod 40 stupňov, ale sneh nevadí fungovaniu železnice.

Okrem toho bola novinárka prekvapená tým, že v Rusku je železnica a jej obsluha pod vedením štátu, ktorý má podľa Lauren celú armádu pracovníkov, ktorí sa v prípade potreby zaoberajú obsluhou infraštruktúry.

Rozdiel medzi Ruskom a Švédskom je v tomto prípade veľmi jednoduchý. Ide o počet pracovníkov. Keď sa teplota mení alebo je zlé počasie, RŽD (pozn. Štátna železničná spoločnosť Rossijskije železnyje dorogi) ihneď vyšle pracovníkov. Pokiaľ je potrebné, budú pracovať aj v noci,informuje o svojich dojmoch Laurén.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj