Rusi si pripomenuli Deň víťazstva, na Slavíne položili vence

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 9. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)

Deň pred začiatkom majstrovstiev sveta na Slovensku si ruskí hokejisti pripomenuli koniec druhej svetovej vojny. Pri príležitostí sviatku Deň víťazstva vo štvrtok položili kvety a vence na bratislavskom pamätníku a vojenskom cintoríne Slavín

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ruskí hokejoví reprezentanti, ktorí prišli na Slovensko za účelom účasti na majstrovstvách sveta (MS) 2019 po položení kvetov na Slavíne v rámci uctenia si pamiatky vojakov, ktorí zahynuli pri oslobodzovaní slovenského hlavného mesta

“Pri oslobodzovaní Európy od nacizmu padli milióny vojakov Červenej armády, 6845 z nich leží na tomto cintoríne. Nechcem hľadať paralely medzi politikou a športom, ich odkazom však je, že treba bojovať vždy do konca a nikdy sa nevzdávať,” prihovoril sa hráčom a prítomným Andrej Šabanov z veľvyslanectva Ruskej federácie na Slovensku.

V Rusku oslavujú koniec vojny o deň neskôr v porovnaní so zvyškom sveta a 9. máj patrí k najvýznamnejším dňom v krajine. “Deň víťazstva je jeden z najdôležitejších sviatkov. Pozdravujem všetkých veteránov, ktorým patrí obrovská vďaka,” povedal kapitán “zbornej” Iľja Kovaľčuk.

Počas najkrvavejšieho konfliktu v dejinách ľudstva zahynulo 27 miliónov Rusov. Prakticky iba ťažko nájsť rodinu, ktorej sa vojna nedotkla. Tento odkaz si uvedomuje aj Alexander Ovečkin, pre ktorého je česť uctiť si padlých: “Ďakujeme im za naše životy. Tieto ceremoniály sú príležitosť vzdať hold hrdinom a neberieme ich na ľahkú váhu. Pred niekoľkými rokmi nám na šampionáte pripadol zápas na 9. mája, pamätám sa, že aj tak sme po ňom navštívili miestny pamätník.”

Rusko vstúpi do turnaja už v piatok 10. mája, keď v rámci bratislavskej B-skupiny nastúpi proti Nórsku.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj