Bratislava 7. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Slocum)

Vedenie ruskej hokejovej reprezentácie pred majstrovstvami sveta na Slovensku (10. – 26. mája v Bratislave a Košiciach) pomaly upravuje svoj káder. Ruský tím je nabitý hviezdami zámorskej NHL a kouč Iľja Vorobiov už dokonca vyradil z tímu hráča zo zámoria. Na šampionát nepocestuje obranca Iľja Ľubuškin z klubu NHL Arizona Coyotes. Rusi bezprostredne po vypadnutí v play-off zámorskej profiligy pozvali do národného tímu iného beka Vladislava Gavrikova z Columbusu Blue Jackets, jeho odpoveď zatiaľ nie je známa

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Vladislav Gavrikov

Pred stredajším odletom ruského tímu z Moskvy do Bratislavy ešte musí prísť k zmenám, keďže v mužstve je stále príliš veľa korčuliarov. Zaujímavosťou je, že okrem hráčov NHL sú v aktuálnom kádri “zbornej” hráči z KHL len z troch klubov – SKA Petrohrad, CSKA Moskva a jeden zástupca Lokomotivu Jaroslavľ.

Ruská hokejová reprezentácia sa na MS 2019 na Slovensku predstaví v “bratislavskej” B-skupine po boku Čechov, Švédov, Švajčiarov, Talianov, Nórov. Rakúšanov a Lotyšov.

Aktuálny káder ruskej hokejovej reprezentácie pred majstrovstvami sveta 2019 na Slovensku:

Brankári: Andrej Vasilevskij (Tampa Bay Lightning, USA/NHL), Alexandar Georgiev (New York Rangers, USA/NHL), Iľja Sorokin (CSKA Moskva)

Obrancovia: Dmitrij Orlov (Washington Capitals, USA/NHL), Nikita Zajcev (Toronto Maple Leafs, Kan./NHL), Michail Sergačov (Tampa Bay Lightning, USA/NHL), Arťom Zub, Dinar Chafizullin (obaja SKA Petrohrad), Bogdan Kiselevič (Winnipeg Jets, Kan./NHL), Alexander Jelesin (Lokomotiv Jaroslavľ), Arťom Blažijevskij, Nikita Nesterov (obaja CSKA Moskva)

Útočníci: Alexander Ovečkin, Jevgenij Kuznecov (obaja Washington Capitals, USA/NHL), Nikita Kučerov (Tampa Bay Lightning, USA/NHL), Jevgenij Malkin (Pittsburgh Penguins, USA/NHL), Iľja Kovaľčuk (Los Angeles Kings, USA/NHL), Alexander Barabanov, Sergej Plotnikov, Nikita Gusev (obaja SKA Petrohrad), Ivan Telegin, Sergej Andronov, Kirill Kaprizov, Michail Grigorenko (všetci CSKA Moskva), Jevgenij Dadonov (Florida Panthers, USA/NHL), Arťom Anisimov (Chicago Blackhawks, USA/NHL), Vladislav Namestnikov (New York Rangers, USA/NHL)


Zdroj