Damask 8. novembra 2019 (HSP/RusVesna/Foto:Screenshot:YouTube)

Na severe Sýrie po odchode Američanov ovládli vzdušný priestor ruské bojové lietadlá. Američania opustili svojich spojencov Kurdov a tí sa momentálne obávajú tureckých tankov i tureckého letectva

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Turecké letectvo však dosiaľ v pásme severnej Sýrie neoperuje, kontrolu priestoru udržiavajú Rusi. V prípade, ak Kurdi začnú robiť obštrukcie, Rusi sa stiahnu a do hry vstúpia turecké pozemné jednotky s tankami a turecké letectvo, čo môže mať pre proamerické ozbrojené kurdské skupiny veľmi fatálny dopad.

Momentálne sa Američania snažia chrániť svojimi pozemnými jednotkami a letectvom sýrske ropné polia východne od Eufratu, na ktorých kradnú sýrsku ropu. Konvoje s kradnutou sýrskou ropou smerujú do Iraku, kde sa pod americkou kuratelou zmenia na irackú ropu a tú Američania predávajú vo svete. Ruskí odborníci predpokladajú, že nebude dlho trvať a neznámi ozbrojenci začnú útočiť na americké konvoje s kradnutou ropou podobným spôsobom, ako v minulosti útočili mudžahedíni v Afganistane proti sovietskym vojenským konvojom a konvojom s pohonnými hmotami. Rovnako môže prísť k zničeniu viacerých rafinérii pod americkou kontrolou pomocou sabotáží.

Ruské bojové lietadlá koordinujú svoju činnosť so sýrskymi vládnymi jednotkami. Sýrčania upevňujú svoje pozície nad získanými územiami, sýrska rozviedka hľadá zvyšky kurdskej proamerickej siete a operuje aj proti Turkom, ktorí takisto majú v severnej Sýrii svoje záujmy. Turci sa chystajú do severnej Sýrie presunúť drvivú časť sýrskych utečencov, ktorí do krajiny utiekli počas Američanmi vyprovokovanej občianskej vojny. V sýrskom vzdušnom priestore operujú najmä ruské Su-34 a Su-35. Americký National Interest označuje ruské Su-35 za extrémne nebezpečný stroj s vysokou bojovou hodnotou.

Video Su-34 a Su-35 

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj