Rumunsko posilní svoju armádu a vojenské vybavenie

Bukorešť 19. decembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Vadim Ghirda)

Rumunsko počas ďalších desiatich rokov posilní svoju armádu a vojenské vybavenie. Rumunský prezident Klaus Iohannis uviedol, že v období 2019 až 2028 si krajina zaobstará rakety zem-vzduch, viacúčelové bojové lietadlo, obrnené transportéry a zdravotnícke helikoptéry

Na snímke rumunský prezident Klaus Iohannis

Najvyššia rada rezortu obrany v utorok potvrdila, že Rumunsko investuje dve percentá hrubého domáceho produktu do obrany.

Prezident tiež povedal, že na budúci rok sa 1900 vojakov zúčastní na rôznych zahraničných misiách, čo je o 130 viac oproti tomuto roku. Rumunsko má 690 vojakov zapojených do misie Rozhodná podpora, ktorú vedie Severoatlantická aliancia (NATO) v Afganistane.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj