Rumunsko musí podľa Junckera spraviť viac, aby sa priblížila k európskym štandardom

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Sibiu  9. mája 2019 (SITA/AP//HSP/Foto:TASR/AP-Andreea Alexandru)

Rumunsko musí vynaložiť viac úsilia na to, aby sa priblížilo k európskym štandardom v otázke právneho štátu. Vo štvrtok to povedal predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Jean-Claude Juncker

Vyjadril sa tak v súvislosti s vnútropolitickými trenicami, v rámci ktorých stoja proti sebe prezident a premiér a šéf vládnej strany čelí obvineniam z manipulovania s hlasmi. Rumunsko pritom v súčasnosti drží rotujúce predsedníctvo Európskej únie. Juncker však povedal, že únia bude napriek problémom pokračovať v dialógu s rumunskými úradmi.

“Musia sa snažiť, aby dorazili na európsku križovatku,” uviedol Juncker po príchode na neformálny summit Európskej únie, ktorý sa koná vo štvrtok v rumunskom meste Sibiu. Prezident Klaus Iohannis otvorene priznal, že politická kríza má negatívny dopad na obraz Rumunska v Európskej únii.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj