Bratislava 26. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)

RTVS a srbské verejnoprávne Rádio-televízia Vojvodiny (RTV) prehĺbia svoje dlhoročné partnerstvo. Vyplýva to z dohody, ktorú v Bratislave podpísali generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník a štatutárny zástupca RTV Jozef Klem

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník

Dohoda podľa Jaroslava Rezníka umožní intenzívnejšiu spoluprácu napríklad pri príprave rôznych relácií, ktoré mapujú a viac priblížia život slovenskej komunity v Srbsku a ich zvyky, ktoré udržiavajú presne také, ako keď po prvýkrát prišli na Dolnú zem. „RTVS sa zase bude snažiť tam vyviesť svoju aktuálnu televíznu a rozhlasovú produkciu, aby sme udržali čo najsilnejšie puto medzi našimi rodákmi a ich domovskou krajinou. V súčasnosti sa spolupráca dostala do tej podoby, že im pomáhame aj technologicky, pretože považujeme za našu povinnosť prispieť slovenskej redakcii aj takýmto vybavením,“ priblížil Jaroslav Rezník.

Okrem výmeny hudobných a slovných programov sa budú organizovať i študijné a pracovné pobyty redaktorov, moderátorov či technických pracovníkov.

Rádio-televízia Vojvodiny je špecifický mediálny dom. Vyrába rozhlasový program v 16-tich jazykoch národnostných menšín, televízny v 11-tich menšinových jazykoch a online vysielanie v siedmich. „Práve preto sa usilujeme vybudovať čo nalepšiu spoluprácu s verejnoprávnymi inštitúciami v okolí a môžem zhodnotiť, že najlepšiu máme práve s televíziou zo Slovenska. Ako jediná z našich partnerov v okolí sa rozhodla podporiť nás aj materiálne, čo nám pomôže vo vylepšení našich programov,“ poznamenal Jozef Klem.

Techniku využijú v novej budove, do ktorej sa vojvodinský rozhlas a televízia plánuje tento november presťahovať. V súčasnosti vysiela z viacerých prenajatých budov. Pôvodné spoločné sídlo im totiž pred 20 rokmi zničilo bombardovanie. V novembri si RTV zároveň pripomenie dve jubileá – 70 rokov pôsobenia Rádia Nový Sad a začatia vysielania v slovenskom jazyku a 45. výročie slovenského televízneho vysielania.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj