Nitra 22. februára 2019 (HSP/nitra.sk/Foto: Eugen Rusnák)

Mestskí poslanci a poslankyne v Nitre schválili špecifikáciu podmienok na tender, ktorý vyberie poskytovateľa služieb v mestskej autobusovej doprave (MAD), nakoľko zmluva so spoločnosťou Arriva Nitra, a.s. vyprší  koncom roku 2019

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke mestská autobusová doprava

Schválené uznesenie potvrdilo zmeny. Priemerný vek vozovej flotily záujemcov v rámci tendra bol zvýšený z osem na desať rokov, najstarší autobus môže mať oproti pôvodným dvanástim až šestnásť  rokov.

Zmeny vysvetlila viceprimátorka Nitry Michaela Hefková: „Rozširujeme priestor na nastavenie kritérií, čo nám dáva možnosť nastaviť si rôzne variácie do verejného obstarávania, ktoré ukážu skutočné finančné dopady alternatív na mestský rozpočet.“

V poslaneckom pléne, v rámci diskusie boli aj  pripomienky nových nastavení podmienok verejného obstarávania  v (MAD) s tým, že celková suma môže byť nižšia, ale vyššie náklady budú na opravy a rekonštrukcie vozového parku.

„Starší autobus ešte na 70% funguje, takže dovoľme dopravcom, aby mali aj šestnásťročné  autobusy, ale nakoniec nás to dobehne,“ povedal v diskusii poslanec mestského zastupiteľstva Štefan Štefek.

Nové podmienky verejného obstarávania ale tiež zmenili aj pôvodné emisné normy. Záujemcovia o poskytovanie služieb vo verejnom záujme  v (MAD) musia spĺňať vyššie emisné štandardy, ktorými sú Euro V a VI.

Aj na základe týchto skutočností by poskytovateľ služieb v (MAD) v r. 2020 nemal mať vozový park technicky, ani emisne v horšej kvalite, ako je tomu doteraz.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj