Rozsiahla policajná akcia: V lietadle v Česku vyvolal paniku papierik s obrázkom bomby, všetci pasažieri museli vystúpiť

Praha 17. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/EPA/Filip Singer)

Rozsiahlu policajnú akciu na Letisku Václava Havla v pražskej štvrti Ruzyně vyvolal v nedeľu večer nález na palube lietadla smerujúceho z Británie. Letuška našla na toalete papierik, na ktorom bola namaľovaná bomba. Lietadlo museli prehľadať pyrotechnici, uviedol spravodajský portál Novinky.cz

Ilustračné foto

Po náleze papierika kapitán stroja informoval riadiacu vežu a na miesto vyslali policajtov, uviedla hovorkyňa cudzineckej polície Kateřina Rendlová.

Lietadlo letiace z britského mesta Manchester so 183 cestujúcimi na palube pristálo v Ruzyni vo večerných hodinách. K lietadlu dorazilo niekoľko policajných vozidiel, prišiel aj pyrotechnik a okolie zabezpečovali letiskoví hasiči.

Policajti museli v rámci stanovených postupov vypočuť všetkých cestujúcich, či nevideli niekoho podozrivého a podobne, a takisto preveriť batožinu v podpalubí i príručnú batožinu, vysvetlila hovorkyňa. Dodala, že žiadna bomba sa pri prehliadke lietadla nenašla.

Akcia sa skončila v nedeľu krátko po 22.30 h.

Podľa informácií portálu Novinky.cz prešli kontrolou aj všetci cestujúci. Letiskový personál údajne kontroloval pomocou röntgenu aj pasažierov z ďalších letov, ktoré dorazili do Prahy.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj