Bratislava 15. februára 2020 (HSP/Foto:Archív Milana Reichela)

Slovenskom otriasa video, na ktorom sa „biely kôň“ Michal Šuliga rozpráva s bývalým bossom popradského podsvetia Milanom Reichelom o pozemkových kauzách exprezidenta Andreja Kisku. Aktéri v ňom hovoria o tom, že súčasný predseda strany Za ľudí, Andrej Kiska, vraj vedel o tom, že pozemky, ktoré kupoval za nízke ceny, sú kradnuté a údajne nemal problém ani s tým, že za tým stojí mafia

 • Facebook
 • Google+
 • VKontakte
Na snímke Milan Reichel

Bývalý mafián Milan Reichel poskytol rozhovor pre Hlavné správy. Tvrdí, že ľutuje svoju mafiánsku minulosť a „dnes je už z neho slušný a vysporiadaný človek“. Hneď na začiatok uviedol, že podal trestné oznámenie za zverejnenie spomínaného videa.

Hlavné správy: Viete, kto nainštaloval kameru, ktorá zachytila váš rozhovor s pánom Šuligom?

Reichel: Nie, neviem. To video ja som netočil.

Hlavné správy: Hovorili ste odvtedy s pánom Šuligom? Nemohol to byť on, kto nainštaloval tú kameru?

Reichel: Ja som bol s ním, áno rozprával som sa s ním. Odmietam, že by tam bola tretia osoba, že by ja som o tom vedel a si myslím, že ani Šuliga o tom nevedel. Chodievam do toho hotela často, lebo od nášho domu je to nejakých 700 metrov.

 • Facebook
 • Google+
 • VKontakte
Na snímke Milan Reichel

Hlavné správy: Mohla to byť SISka, kto ju tam nainštaloval?

Reichel: Tak to ja neviem, viete čo, zachádzame do takých krajností, ale určite to niekomu prospeje, niekomu poškodí. Ja hovorím to, že tie pozemky, ktoré Kiska kúpil, boli moje, v zastúpení pána Šuligu. Ja už som na Slovensku nebol. Pán Šuliga ich predával v mojom mene a dokonca tam bola aj moja mama. Takže ja viem, že pánovi Kiskovi sa to nehodí po 23 rokoch hovoriť, od koho kupoval.

 • Facebook
 • Google+
 • VKontakte
Na snímke Milan Reichel

Hlavné správy: Takže pán Kiska vedel, že tie pozemky kupuje od vás?

Reichel: Viete, pán redaktor, 23 rokov dozadu to je spústa rokov. On vtedy obchodoval so zlatom. Myslel si snáď, že bude niekedy prezidentom? Jasné, že nie. Viete, jeho reakciu ja chápem na moju osobu, že som mal finančné problémy atď. Ja hovorím, ja patrím k bežným ľuďom. On (Kiska, pozn.red.) hovorí, že mi súbežne bežia na súde, alebo na polícii nejaké výsluchy. Pán redaktor, ja nemám žiadne súdy, dokonca som dlhú dobu nemal ani dopravný priestupok, takže keby som bol taký krvilačný, tak bežím na políciu a dávam naňho trestné oznámenie, ale ja to nejdem robiť, lebo ja sa nechcem s pánom Kiskom naťahovať, ja si ho vážim ako bývalého prezidenta.

Ale prepáčte, ja mám právo na svoj názor a ten názor som vyjadril pri tom stole, keď som sedel s pánom Šuligom, keď mi povedal o tom, že pán Kiska vedel, že tie pozemky sú osvojené, atď. Ja som len môj názor vyjadril, lebo pred pol rokom na tomto mieste boli redaktori a keď sa ma pýtali na pozemky, tak ja som povedal, že pán Kiska nebol odkázaný na to kupovať kradnuté pozemky. Ale ja som tu informáciu dostal teraz (od Šuligu, pozn.red.) a zareagoval som na ňu, lebo keby som to vedel vtedy, tak tak isto sa k tomu vyjadrujem a trošku ma to rozčúlilo. Zbytočne sa zamotávam medzi politikov a ja som som apolitický.

Hlavné správy: A od koho kupoval kradnuté pozemky, keď hovoríte, že vy ste ich nekradli?

Reichel: Viete čo, tam boli dva druhy tých pozemkov. Jedny boli legálne, ktoré som mal ja, tie boli získané v konkurze riadne, v zastúpení pána Šuligu sa predali pánovi Kiskovi a tie druhé, to sú tie, o ktoré prebehli súdy a tam ja v tom absolútne nefigurujem. Tam je nejaký pán zubár, ktorému na katastri zobrali tie pozemky a napísali to na nejakého človeka, ktorý to predal pánovi Kiskovi, takže tam ja vôbec nie som.

 • Facebook
 • Google+
 • VKontakte
Na snímke Milan Reichel

Hlavné správy: Aký je váš vzťah s pánom Kiskom? Poznáte ho osobne?

Reichel: Nie, nie v minulosti sme sa nepoznali a ani teraz. Ja s týmto pánom fakt nič neriešim.

Hlavné správy: Takže s pánom Kiskom sa pozná len pán Šuliga?

Reichel: Áno. On dokonca chodil za ním do prezidentského paláca, však to sú kamoši. Oni si tykajú, volajú si, takže oni vychádzajú hodne dobre.

 • Facebook
 • Google+
 • VKontakte
Na snímke Milan Reichel

Hlavné správy: Andrej Kiska podal v súvislosti so spomínaným videom trestné oznámenie za ohováranie. Čo na to hovoríte?

Reichel: Jeho advokátsky tím by mu mal poradiť, že toto bol súkromný rozhovor, ten nemal uzrieť svetlo sveta, takže on trestné oznámenia môže dávať na koho chce. Pokiaľ my dvaja budeme o niečom debatovať a niekto nás nahrá a zverejní …. Aj keby tam zaznelo, že Bill Clinton a George Bush, neviem čo. Takže kľudne oni majú na to právo. Je to nahraté, niekto to zverejnil, ja som to určite nebol.

 • Facebook
 • Google+
 • VKontakte

Milan Reichel je označovaný za bývalého bossa popradského podsvetia. Najznámejší mafián na Slovensku Mikuláš Černák o ňom svojho času povedal: „S Reichelom nás zoznámil Lojzo Házy, v tom čase bol Reichel majiteľom niekoľkých hotelov, bolo vidno, že je finančne zabezpečený, rozprával o kontaktoch na taliansku mafiu. Bol vrcholový športovec a on bol pre nás taký vzor dokonalosti, športovca, brali sme ho tak, že je intelektuálne na tom dobre, vedel vystupovať, jednať,“ povedal Černák pred vyšetrovateľom policajného zboru.

Samuel Gdovin

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj