Roskosmos na obežnú dráhu vypraví ženský oddiel

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Moskva 22. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Vladimir Pesnya)

Agentúra Roskosmos plánuje založiť oddiel kozmonautiek pre lety na obežnú dráhu. Informujú o tom ruské médiá s odvolaním sa na zdroj z daného odvetvia

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Kandidátky majú byť vybrané zo zamestnankýň raketových a kozmických podnikov.

Korporácia podľa Lenty nemieni čakať, sa ženy prihlásia, a vyhľadá si budúce členky oddielu sama. Ich výcvik byť spojený aj s budúcimi výpravami na Mesiac.

Skafander Orlan ISS byť prispôsobený tak, aby ženy mohli pohodlne pracovať. Doplnia ho prvky exoskeletu pre posilnenie rúk. Kozmonautky tak budú môcť vykonať ťažšiu prácu mimo palubu ISS a nielen to. Vývoj elektrického zariadenia pre ruky sa už začal.

V roku 2014 sa na ISS vydala Jelena Olegovna Serovová, bola to prvá ruská žena v kozme za posledných 20 rokov.

Okrem nej sa v dejinách na obežnú dráhu dostali ďalšie tri ruské ženy: Valentina Tereškovová, Svetlana Savicka a Jelena Kondakovová. USA vyslali do kozmu 48 žien, tri z nich zahynuli pri katastrofách kozmických lodí.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj