Rory Sabbatini v Charlotte na konečnom osemnástom mieste

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Charlotte 6. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Gerald Herbert)

Slovenský golfový reprezentant Rory Sabbatini obsadil konečné delené osemnáste miesto na podujatí Wells Fargo Championship v americkom Charlotte, ktoré bolo súčasťou seriálu PGA Tour a malo dotáciu 7,9 milióna amerických dolárov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Rory Sabbatini

Štyridsaťtriročný rodák z juhoafrického Durbanu mohol dosiahnuť aj lepšie umiestnenie, ale pokazil úvodné kolo, v ktorom zahral až päť rán nad par ihriska a figuroval na 131. priečke. Počas druhého dňa si však vylepšil skóre, prešiel cutom a cez víkend sa posunul do druhej desiatky výsledkovej listiny. Po sobote bol devätnásty a napokon sa dostal na finálnu osemnástu pozíciu s bilanciou -5.

Sabbatini si pripísal v tejto sezóne už piate umiestnenie v najlepšej dvadsiatke na podujatiach PGA Tour, pričom sa mu to podarilo tretí týždeň za sebou. Jeho zatiaľ najlepším výsledkom v slovenských farbách je tretie miesto z turnaja Zurich Classic of New Orleans, kde v súťaži dvojíc obsadil tretiu priečku.

O celkové víťazstvo na Wells Fargo Championship bojovali americkí golfisti. Na prvom mieste skončil Max Homa s výsledkom -15, ktorý o tri rany pokoril krajana Joel Dahmena. Tretiu priečku obsadil Angličan Justin Rose so skóre -11.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj