Rómski starostovia, poslanci a aktivisti formujú iniciatívu OPRE ROMA

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 8. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:Csaba Horváth Facebook)

Na Slovensku vzniká nová iniciatíva s názvom OPRE ROMA – Rómovia za lepšie Slovensko a Európu. Tvoria ju rómski starostovia, poslanci miestnych a mestských zastupiteľstiev a aktivisti. Cieľom iniciatívy je vypracovanie a prijatie spoločného Manifestu, v ktorom sformulujú svoje očakávania od kandidátov do Európskeho parlamentu. Agentúru SITA o tom informoval vedúci iniciatívy Csaba Horváth

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Csaba Horváth

Iniciatíva je súčasťou medzinárodného hnutia, podobný program prebieha v ďalších siedmich krajinách. Do slovenského hnutia sa zapojili organizácie ako Romed, eduRoma, Rómsky Vzdelávací Fond či Jekhetane. “V rámci tejto iniciatívy sa organizujú rôzne lokálne komunitné stretnutia, kde spolu navrhujeme hlavné body Manifestu. Veľmi sa tešíme, že sa do nášho hnutia zapájajú ľudia, ktorým nie je ľahostajný život Rómov a rozvoj Slovenska a Európy,” priblížil Horváth. Dodal, že iniciatíva sa neustále rozširuje.

“My Rómovia sa cítime byť riadnymi členmi nielen slovenskej, ale aj európskej spoločnosti. Hlásime sa k hodnotám Európskej únie a chceme aktívne prispievať k udržaniu demokratických princípov, rozvoju občianskej spoločnosti a k potláčaniu extrémizmu, fašizmu a anticiganizmu na Slovensku a v Európe,” uzavrel vedúci iniciatívy. Predstavenie Manifestu a hlavných predstaviteľov iniciatívy OPRE ROMA sa uskutoční 16. mája v Košiciach.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj