Rodiny baníkov zo Stonavy si rozdelia 6,7 milióna korún (260.100 €)

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Praha 1. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:maxpixel)

Rodiny 13 baníkov, ktorí zomreli vlani v decembri pri nešťastí v Bani ČSM v moravskosliezskom okrese Karviná, získajú 6,7 milióna korún (260.100 eur). Nadácia ťažobnej spoločnosti OKD v piatok ukončila zbierku vo výške 2,7 milióna Kč (104.800 eur). Už skôr sa skončila zbierka spolku Svatá Barbora, v ktorej sa podarilo vyzbierať viac ako štyri milióny korún. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Peniaze zo zbierky OKD jednorázovo prerozdelia medzi manželky, družky a deti baníkov. Spolok Svatá Barbora plánuje vybrané peniaze prerozdeliť medzi nezaopatrené deti mŕtvych baníkov.

“Našou spoločnou snahou je, aby sme finančné dary odovzdali v čo možno najkratšom termíne, bez zbytočných časových prieťahov,” uviedla na margo čerstvo ukončenej zbierky riaditeľka Nadácie OKD Karolína Preisingerová.

Banské nešťastie sa stalo 20. decembra. V podzemí Bane ČSM-Sever v obci Stonava v hĺbke zhruba 800 metrov pod povrchom vybuchol metán. O život prišlo 12 baníkov z Poľska a jeden z Čiech.

Ťažobná spoločnosť OKD, vlastník bane, začala s odškodňovaním rodín baníkov už v predchádzajúcich dňoch.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj