Birmmingham 16. apríla 2019 (HSP/Foto:Screenshot BBC)

V anglickom Birmminghame už niekoľko týždňov prebiehajú protesty pred jednou zo základných škôl, ktorá sa postavila za požiadavky LGBT osôb po tom, čo jedna zo žiačok vyhlásila, že sa cíti byť chlapcom

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke britská LGBT učebnica

Pred základnou školou Parkfield vo štvrti Alum Rock od januára protestuje skupina rodičov, ktorej sa nepáči vzdelávací program školy pod názvom No Outsiders podporujúci práva osôb rovnakého pohlavia, informoval server BBC.

Protestujúci tvrdia, že to, že škola učí ich deti (vo veku od 4 do 10 rokov) o homosexuálnych vzťahoch “podkopáva rodičovské práva a ich autoritu” . Vyučovací proces a učebnice o tejto téme rodičia označili ako “toxické” a “nechutné”.

Aktivistky Ann Sawyerová a Saima Razzaqová v reakcii na protesty zorganizovali stretnutia s niektorými rodičmi v rámci kampane na podporu vzdelávania o rozmanitosti na školách. Sawyerová pre médiá uviedla: “Nenávisť pochádza z nevedomosti a my sme sa snažili rozptýliť túto nevedomosť zdieľaním našich príbehov.”

Zhromaždenia pred školou začali po tom, čo denník The Guardian začiatkom roka zverejnil, že jedna zo žiačok školy, ktorá sa zúčastnila kontroverzných LGBT prednášok, začala doma nosiť chlapčenské oblečenie a v rozhovore so svojou mamou uviedla, že sa cíti byť chlapcom.

Správa pobúrila viacero rodičov a začali zbierať podpisy pod petíciu na zastavenie vzdelávacieho programu. Keď s petíciou nepochodili, zorganizovali protesty pred školou. “Musíme hovoriť o tom, čo LGBT komunita urobila našej krajine a nášmu vzdelávaciemu systému,” upozorňujú na protestoch rodičia.

Polícia pre BBC uviedla, že protesty zatiaľ prebiehajú v rámci zákona, aj keď údajne často sú reakcie ľudí najmä z moslimskej komunity „veľmi blízko” porušenia pravidiel.

Na druhej strane na protesty miestnej komunity zareagovalo aj hnutie homosexuálov, ktorí uviedli, že v Birminghame „sa nikdy necítili zraniteľnejší“, ako teraz po “nenávistných” protestoch stoviek ľudí proti vzdelávaniu o vzťahoch medzi osobami rovnakého pohlavia.

Podľa kancelára Konferencie biskupov Slovenska Antona Ziolkovského, ktorý reagoval na sociálnej sieti na najnovší príbeh z Veľkej Británie, “rodičia majú právo vychovávať deti v súlade s ich svetonázorom.

“Je ťažkým previnením dávať deťom pochybnosti o ich vlastnej identite,” upozornil na Facebooku Ziolkovský.

Video z protestu rodičov:

Kontroverzné zmeny pohlavia detí

Pracovníci špeciálnej kliniky (Tavistock and Portman Trust ‘s Gender Identity Development Service) odišli zo zamestnani kvôli odhaleniu zlej diagnostiky detí a následnej nesprávnej hormonálnej terapii.

“Posledné dva roky ma v práci držal pocit, že je tam ohromné ​​množstvo detí v nebezpečenstve. Bol som tam, aby som ich bránil pred ublížením,” uviedol pre denník Times jeden z bývalých zamestnancov, ktorý sa spolu so skupinou ďalších snažil predchádzať tzv.” liečeniu “mladých pacientov,, ktorým v centre podávajú aj nebezpečné hormonálne lieky nad rámec ich registrovaných účinkov.

“Užívanie neregistrovaných liekov v rámci terapie tzv. rodovej identity, znamená, vzhľadom na nedostatočné dôkazy, vykonávanie neoprávnených experimentov na deťoch,” uviedol profesor Carl Heneghan, riaditeľ Lekárskeho centra na Oxfordskej univerzite.

Ako ďalej upozornil niekdajší šéf personálu kliniky, niektorým deťom je zmenené pohlavie v súvislosti s rôznymi typmi zneužívania v rodine, bolestnou stratou blízkej osoby alebo dokonca pod zámienkou autistických porúch.

Odporúčania na jedinú kliniku toho druhu vo Veľkej Británii v posledných rokoch dramaticky rastú. V roku 2010 ich bolo 94, v minulom roku ich počet vzrástol na 2 519. Najmladší pacient mal sotva tri roky. Náklady na terapie pri tom hradí štát, upozorňuje server Vatican News.


Zdroj