Bratislava 28. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Neskutočných 73 leteckých presunov absolvoval v roku 2019 slovenský reprezentant v skejtbordingu Richard Tury. Prezradil to v rozhovore pre portál kosiceonline.sk po návrate z pretekov v Číne, Brazílii a rakúskom Innsbrucku

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Richard Tury

„Našťastie cestujem tak často, že mám už u leteckých spoločností viaceré výhody a nadváha batožiny ma toľko nestojí,“ priznal 26-ročný Košičan, ktorý bojuje o zisk miestenky na OH 2020 v japonskom Tokiu. „V priebežnom rebríčku som momentálne druhý pod čiarou, ale to podstatné ešte iba príde. Od februára do mája je totiž naplánovaných až štrnásť súťaží,“ poznamenal.

V roku 2019 ho ešte čaká podujatie v Nórsku, ktorou sa jeho sezóna skončí a pripravovať sa bude na rok 2020. Ten bude pre slovenského skejtbordistu poriadne hektický. „Plánujem odjazdiť všetky preteky a bude to taká malá cesta okolo sveta. Výhodou je, že štyri súťaže v rade budú umiestnené do Ázie. V tých štrnástich súťažiach sa dá získať veľmi veľa bodov do rebríčka a ja samozrejme verím, že to zvládnem tak, aby mi Tokio neušlo. Potrebujem najmä, aby ma podržalo zdravie. Som totiž presvedčený o tom, že triky na to mám. V každých pretekoch to však chce aj povestný kúsok šťastia,“ myslí si Richard Tury.

Jedna sezóna ho stojí viac než 50-tisíc eur a s vykrytím financovania mu pomáha skutočnosť, že sa skejtbording dostal do programu OH. „Do nášho športu začali prúdiť dotácie a vďaka tejto podpore som mohol vykryť svoje náklady spojené s účasťou na pretekoch. V tomto smere sa teda sťažovať nemôžem,“ informoval kosiceonline.sk.

Medzi mužmi je spomedzi Slovákov najbližšie k OH 2020 Richard Tury, medzi ženami je to Dominika Králiková. „Šikovný je aj Kristián Nguyen, no on zatiaľ odjazdil iba jednu kvalifikačnú súťaž. Ak chcete byť úspešný, potrebujete absolvovať veľa pretekov a jazdiť tam životné výkony,“ dodal Tury.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj