Bratislava 27. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Ministerstvo zahraničných vecí (MZV) odporúča Slovákom zvážiť nevyhnutnosť vycestovania do určitých oblastí Kórejskej republiky. Rezort diplomacie o tom informoval na svojej webovej stránke. V uplynulých dňoch došlo v Kórei k prudkému nárastu počtu infikovaných pacientov, prevažná väčšina sa nachádza v meste Daegu a oblasti Cheongdo, do ktorých MZV odporúča necestovať

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

„V súvislosti s rozširovaním nákazy vyhlásila kórejská vláda najvyšší stupeň vírusového ohrozenia. Rušia sa verejné podujatia, odložil sa začiatok vyučovania v niektorých školách a škôlkach a letecké spoločnosti obmedzujú alebo rušia lety na letisko v Daegu. Šírenie nákazy má momentálne regionálny charakter, avšak prípady už boli zaznamenané v mnohých oblastiach Kórejskej republiky,“ informuje rezort diplomacie. Slovákom odporúča, aby dbali na zvýšenú osobnú hygienu, najmä časté umývanie rúk a tváre, používali ochranné rúška, vyhýbali sa miestam s vysokou koncentráciou obyvateľstva a pokiaľ je to možné, obmedzovali svoj pohyb v prostriedkoch hromadnej dopravy.

MZV tiež odporúča sledovať kórejské a zahraničné médiá Yonhap, Korea Herald, Korea Times, Joongang Daily, ktoré prinášajú aktualizácie niekoľkokrát denne. „Oficiálne informácie nájdete aj na webovej stránke Kórejského centra pre prevenciu a kontrolu chorôb (KCDC). V prípade, ak sa u Vás objavia príznaky nákazy, konzultujte ďalší postup na infolinke KCDC 1339. Ak zaznamenáte príznaky po návrate na Slovensko, kontaktujte pracovníkov Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky,“ uvádza ministerstvo.

Rezort diplomacie odporúča Slovákom, aby sa pred cestou do zahraničia zaregistrovali. Urobiť tak môžu na stránke MZV https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info/registracia-pred-cestou-do-zahranicia. Ďalšou možnosťou je stiahnutie mobilnej aplikácie Svetobežka, ktorá je dostupná pre zariadenia s Androidom a IOS. V aplikácii sú dostupné informácie, ktoré môžu byť dôležité pred vycestovaním, kontakty na zastupiteľské úrady v zahraničí a taktiež je prostredníctvom nej možné sa zaregistrovať pred cestou do zahraničia.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj