Režiséra Serebrennikova prepustili z domáceho väzenia

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Moskva 8. apríla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:Screenshot Youtube)

Známeho ruského filmového a divadelného režiséra Kirilla Serebrennikova prekvapivo prepustili z domáceho väzenia, v ktorom sa nachádzal od augusta 2017. Informovali o tom v pondelok ruské médiá s odvolaním sa na moskovský súd

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Kirill Serebrennikov

Režisér však nesmie bez dovolenia opustiť ruskú metropolu. Len minulý týždeň pritom na žiadosť štátnej prokuratúry okresný súd v Moskve predĺžil režisérovi domáce väzenie do 3. júla. Súd vyššej inštancie však toto rozhodnutie v pondelok zvrátil a rozhodol, že Serebrennikov ostane na slobode až do začiatku procesu.

Režisér čelí obvineniam zo sprenevery asi dvoch miliónov dolárov (v prepočte približne 1,7 milióna eur) z vládnych fondov na podporu kultúry. Serebrennikov obvinenia odmieta a stíhanie označuje za politicky motivovanú frašku. Režisér je známy ostrými vyhláseniami na adresu režimu ruského prezidenta Vladimira Putina a bol častým účastníkom opozičných demonštrácií.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj