Bratislava 17. mája 2019 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)

Prezident Andrej Kiska nedávno avizoval založenie novej strany, do ktorej má vstúpiť viacero známych mien pôsobiacich na opozičnej scéne. Tento týždeň špekulácie odmietol člen OĽaNO poslanec Gábor Grendel, no jeho kolegyňa Veronika Remišová je, zdá sa, na lákanie Kisku pripravená odpovedať pozitívne. Nesúhlasí so štýlom vedenia strany OĽaNO a absenciou regionálnych štruktúr, no konečne rozhodnutie o odchode podľa jej slov ešte neurobila

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Veronika Remišová

Predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová v štvrtkovej relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo okrem iného vysvetlila, či sa pridá ku prezidentovi Kiskovi v jeho novom politickom projekte.

“Tá otázka stojí tak, ako povedal aj Igor Matovič, sme slobodné hnutie… Ja nie som členom hnutia. My sme dostali mandát od ľudí na kandidátke OĽaNO na toto volebné obdobie, čiže následne sa človek bude rozhodovať v súlade so svojou vnútornou víziou a v súlade s princípmi ako tú politiku chce robiť,” vysvetlila Remišová.

V tejto súvislosti Remišová v hnutí OĽaNO už dlhodobo požaduje, aby sa vybudovali stranícke štruktúry, členská základňa, aby  hnutie pôsobilo na politickej scéne ako normálna transparentná politická strana. To sa doposiaľ nestalo a aj preto sa Remišová pohráva s myšlienkou opustiť toto zoskupenie.

“Je to pre mňa dôležité, lebo si myslím, že politika sa bez ľudí nedá robiť. A nedá sa robiť bez ľudí z regiónov a ich podpory. Každá strana, ktorá dokázala niečo, či už vo svete, alebo tu na Slovensku, tak mala silnú regionálnu podporu.”

Veronika Remišová doplnila, že v otázke odchodu z OĽaNO ešte neurobila žiadne rozhodnutie.”Keď budem považovať za vhodné, aby som urobila také rozhodnutie v súlade so svojou víziou, tak ako vnímam politiku ja, tak ho urobím.”

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establIšmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj