Remišová: Každý deň treba pripomínať,k akému utrpeniu vedie politika nenávisti

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 8. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Nielen dnes, ale každý deň by sme si mali pripomínať, k akému utrpeniu viedla politika nenávisti. Myslí si to predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Veronika Remišová

“A zároveň by sme mali premýšľať, čo môžeme urobiť, aby sme zabránili zopakovaniu hrozných konfliktov z minulosti. Mier a spravodlivosť sú pre nás najdôležitejšie hodnoty. Nedajme si ich vziať,” píše Remišová na sociálnej sieti.

Hnutie OĽaNO si v stredu pietnym aktom kladenia vencov na Slavíne v Bratislave pripomenulo 74. výročie ukončenia druhej svetovej vojny. “Vzdali sme úctu a vďaku 70.000 vojakov rôznych národností, ktorí zahynuli pri oslobodzovaní Slovenska. Aj oni zomreli pre politiku založenú na zvrátenej ideológii, nenávisti voči iným a chorobnej túžbe po moci,” uvádza Remišová.

Dopĺňa ju predseda hnutia Igor Matovič, podľa ktorého sa však “zápas o slobodu a mier nemôže končiť len položením vencov. Musíme o ne bojovať neustále”. Zdôraznil, že nastal čas zodvihnúť hlavy a zlu sa odvážne opäť postaviť čelom. “Nastal čas uchrániť EÚ ako náš spoločný dom mieru od ľudí, ktorých cieľ je jej rozvrat,” podotkol Matovič.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj