Bratislava 22. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

“Dnes som na tlačovej konferencii hovorila o stave našej prokuratúry. Vo svetle zverejnených informácií je absolútne neprípustné, aby prokurátor generálnej prokuratúry podľa informácií zo spisu intenzívne a dokonca priateľsky komunikoval s osobou, akou je Marián Kočner,” hovorí Remišová

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke poslankyňa NR SR Veronika Remišová (OĽaNO)

“Komunikácia politikov, oligarchov, polície a prokuratúry s kriminálnym prostredím je vo vyspelých demokratických krajinách absolútne neprípustná. Aj preto je dnes kľúčovou otázkou, čo robí šéf generálnej prokuratúry Jaromír Čižnár a ako je možné, že takéto vážne podozrenia ešte nemajú žiadne následky.

Špeciálnu pozornosť treba venovať aj medializovaným informáciám o lustrácii Jána Kuciaka políciou. Ak policajné uznesenie hovorí o tom, ako informácie putovali k vtedajšiemu policajnému prezidentovi a o tom, že “o poskytovanie informácií zo systémov ministerstva vnútra sa staral Kočnerov kamarát Norbert Bödör”, potom sa pýtam, ako sa vyšetrujú tieto závažné podozrenia a či je začaté trestné stíhanie voči zodpovedným osobám, alebo ide stále o “našich ľudí”, ktorým sa nič nestane.

V kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej je najvyšším verejným a štátnym záujmom vyšetriť a potrestať všetkých, o ktorých sa preukáže, že akýmkoľvek spôsobom pomáhali či spolupracovali s kriminálnym prostredím. Výnimkou nemôžu byť ani politici, ani oligarchovia, ani policajti či prokurátori. Základným princípom spravodlivého štátu totiž je, že zločinci stoja na úplne opačnej strane barikády ako zástupcovia štátu,” uzavrela svoje vyjadrenie Remišová.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj