Bratislava 18. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Spoločnosť RegioJet, druhý najväčší železničný dopravca na Slovensku, rozšíri od nedele 15. decembra prevádzku svojich vlakových liniek na Slovensku. Po novom začne prevádzkovať priame vlakové spojenie na trase Žilina – Trenčín – Trnava – Bratislava – Břeclav – Brno – Praha a späť

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Jeden pár vlakových spojov bude vychádzať zo Žiliny ráno a popoludní sa vydá z Prahy na cestu späť. „Nové vlakové spojenie vznikne predĺžením jedného páru súčasných vlakových spojov jazdiacich na trati Praha – Brno – Bratislava a späť,“ informoval v pondelok hovorca Holdingu Student Agency a RegioJet Aleš Ondrůj.

Vlaky RegioJetu sa aj vďaka novému spojeniu vrátia na slovenskú vnútroštátnu trasu Žilina – Trenčín – Trnava – Bratislava a späť s novými zastávkami v Piešťanoch, Novom Meste nad Váhom, Trenčianskej Teplej, Púchove a Považskej Bystrici (tu vlak zastaví vzhľadom na kapacitu trate len v smere z Prahy a Bratislavy do Žiliny). „RegioJet vďaka tomu ďalej posilňuje svoju významnú pozíciu na Slovensku a v slovensko-českej vlakovej doprave. Vznikne ideálne vlakové spojenie, napríklad, pre cesty študentov za štúdiom do Brna, Bratislavy či Prahy rovnako ako ponuka pohodlného spojenia pre hostí svetoznámych kúpeľov v Piešťanoch či Trenčianskych Tepliciach,“ poznamenal Ondrůj.

Vlak RJ1046 bude odchádzať zo Žiliny o 5:57, z Trenčína o 7:00, z Trnavy o 7:47, z Bratislavy o 8:47, z Brna o 10:09, z Pardubíc o 11:45 a do Prahy bude mať príchod o 12:42. Vlak RJ1045 pôjde z Prahy o 15:20, z Pardubíc o 16:15, z Brna o 17:48, z Bratislavy o 19:15, z Trnavy o 19:41, z Trenčína o 20:23 a do Žiliny príde o 21:25. Spoje budú mať štyri cestovné triedy – standard, relax, business a najlacnejšia trieda low-cost (nízkonákladová). „Vo všetkých triedach majú cestujúci automaticky miestenku na konkrétne miesto, pripojenie k Wi-Fi zadarmo, vodu, dennú a ďalšiu tlač a možnosť sledovať filmy a ďalší zábavný obsah prostredníctvom on-line zábavného portálu,“ priblížil Ondrůj. Vo vlakoch budú radené v triede standard aj veľkopriestorové vozne Astra s dotykovými obrazovkami v sedačkách. Lístky na spoje sú podľa dopravcu už v predpredaji.

Diaľkové vlaky RegioJet prepravili za deväť mesiacov tohto roka spolu 4,6 milióna cestujúcich. Je to o 430 tisíc osôb, respektíve o 10 percent viac než v za rovnaké obdobie minulého roku. V tomto roku RegioJet výrazne rozširuje svoj vozidlový park. „Aktuálne si už zaobstaral približne šesťdesiat ďalších vozňov a podpísal zmluvu na pätnásť nových viacsystémových lokomotív Bombardier TRAXX MS3 s opciou na niekoľko desiatok ďalších. Ďalšia expanzia čaká RegioJet budúci rok, vďaka začatiu prevádzky na nových trasách a ďalšiemu posilňovaniu kapacít,“ dodal Ondrůj. Vlaky RegioJet v roku 2020 po novom budú jazdiť aj do Maďarska a na Ukrajinu.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj