Bratislava 31. januára 2019 (HSP/Foto:TASR-Oliver Ondráš, Michal Svítok)

Začiatkom týždňa sa zakladateľ opozičného hnutia OĽaNO Igor Matovič skutočne odviazal a okrem toho, že v utorok spoločne s davom “slušných” sknadoval invektívy na adresu predsedu Národnej rady Andreja Danka (SNS), v stredu sa v Národnej rade dostal do ostrej výmeny názorov s poslancami Antonom Hrnkom (SNS) a Petrom Marčekom (nezaradený). 

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Andrej Danko a Igor Matovič

Opozičná SaS v utorok zorganizovala symbolické odoberanie titulu JUDr. Andrejovi Dankovi. Na pódiu vystúpil predseda a eurposlanec Richard Sulík, ale aj Igor Matovič. Po parafrázovaní vyjadrení Danka pristúpil Matovič k hecovaniu prítomných primitívnym výrokom (video od 42. minúty): “Pripadá mi ako…,” začal Matovič. Následne reagoval Sulík varovaním: “Nepovedz to! … Ja viem, že to povieš, ale nepovedz to!”

Tieto slová stačili Matovičovi, aby si ako malé dieťa nedal zobrať slová, ktoré chcel vysloviť. A preto vyzval ľudí, aby to povedali oni. Nepomohli ani opätovné varovania Sulíka: „Kašli na to Igor!“. “Pripadá mi ako… (dav kričí k***t), čo si v špajzi sadne na poličku a myslí si, že je jahodový lekvár,” uviedol Matovič a hecoval dav ďalej: “Pripadá mi ako…,” dav opätovne kričí k***t, “čo si v špajzi sadne na poličku a myslí si, že je jahodový lekvár,” dokončil Matovič. (viac v článku).

Danko: Boh ochraňuj Slovensko

Andrej Danko ako aj Slovenská národná strana v stredu zdieľali na sociálnych sieťach prejav Matoviča so Sulíkom. Na oboch profiloch sa objavil krátky komentár: “Boh ochraňuj Slovensko.”

Blaha: O kultivovanosti Matoviča liberálne médiá nenapísu

Poslanec Nárdodnej rady Ľuboš Blaha (Smer-SD) si o vystúpení Matoviča na Sulíkovom mítingu myslí, že lídri pravicovej scény “popri tom – asi aby ukázali svoju morálnu prevahu – sa Dankovi otvorené vyhrážali fyzickým násilím, kričali “bozaj ma” a spolu s davom skandovali vulgárne nadávky”.

“Lebo to je také zdvorilé a kultivované… Ale o tomto liberálne média nepíšu, to je asi v poriadku. Prosím pekne – toto je Slušné Slovensko. Matovič a Sulík. Blbý a blbší v priamom prenose. Nie je vám z nich zle?” Komentoval Blaha na sociálnej sieti Facebook.

Chmelár: Čo je väčšie dno?

Na konanie médií a Matoviča upozornil aj analytik a kandidát na prezidenta Eduard Chmelár: “Urážka, ktorú adresoval Andrej Danko Lucii Nicholsonovej, je neakceptovateľná bez akýchkoľvek „ale“, ale čo je väčšie dno, ak nie situácia, keď predseda parlamentnej strany vyhecuje rozvášnený dav, aby skandoval voči predsedovi NR SR vulgarizmy?”

“Každý deň, keď si už myslíme, že nič horšie sa povedať nedá, prerážame nové a nové dno, strácame citlivosť a zmysel pre mieru, otupuje sa naša spoločenská zodpovednosť voči následkom takéhoto správania,” dodal.

Matovič: Vytočil som “darmožráčov”

Igor Matovič na sociálnej sieti uviedol, že v stredu, keď opäť vystúpil v Národnej rade so svojim typickým prejavom aj s propagačnými materiálmi a plagátmi, sa dostal do ostrej výmeny názorov s poslancami Antonom Hrnkom z SNS a nezaradeným Petrom Marčekom, ktorý bol v minulosti poslancom Smeru.

“Opäť som vytočil darmožráčov, ktorí si bez hanby zvýšili platy o 1 500 eur, hoci zároveň sirotám pridali len 2,70 eur; dôchodcom 8,70 eur a železničiarom ponúkajú len 10 eur mesačne navyše. Mimoriadne vulgárne a agresívne zareagovali dvaja – Hrnko a Marček,” uviedol k dianiu v rokovacej sále Matovič.

Požiadali sme o reakciu poslancov Marčeka a Hrnka.


Zdroj