Haag 22. februára 2019 (HSP/ruserbia.com/Foto:TASR/AP-Peter Dejong)

„V mojej lekárskej správe uvádzajú, že môj stav je stabilný, ale môj organizmus tvrdí niečo úplne opačné,“ zdôraznil Ratko Mladić počas tlačovej konferencie v priestoroch haagskeho súdu. Poukázal na to, že celú informáciu o jeho zdravotnom stave mu poskytujú v reči, ktorú neovláda. Posťažoval sa na to, že mu neumožňujú navštíviť hroby príbuzných, ktorým sa nemohol pokloniť už dlhé roky

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke bývalý bosnianskosrbský generál Ratko Mladič

„V mojej lekárskej správe, v rôznych dokumentoch uvádzajú, že môj stav je stabilný, ale môj organizmus tvrdí niečo úplne opačné. Nie som lekár, preto neviem, prečo je to tak. Ale môj stav sa zhoršuje, cítim to. A to úplne protirečí tvrdeniu lekárov, že môj stav je stabilný a nemenný,“ zdôraznil.

Obrátil sa s požiadavkou na členov haagskeho súdu a pripomenul, že už viackrát žiadal, aby mu umožnili navštíviť hroby príbuzných.

„V tomto roku bude 25 rokov odo dňa, kedy zomrela moja jediná dcéra Ana. Zabili ju, keď mala iba 23 rokov. Moja milovaná matka zomrela v r. 2003 a dodnes som sa s ňou ešte nerozlúčil v mieste jej večného odpočinku – vo Východnom Sarajeve, na hore Trebević,“ pripomenul.

„Predtým zomrel môj mladší brat Milivoje. Jeho hrob sa nachádza vedľa hrobu našej matky. Na tomto cintoríne som nebol suž dlhé roky. Chcel by som veriť, že členovia súdu posúdia moju prosbu ľudsky, s citom,“ povedal na záver v Haagu väznený Ratko Mladić.

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj