Raši odcestoval do Ríma na seminár o digitálnej transformácii

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 13. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD) v stredu odcestoval do Ríma na medzinárodný seminár Digital Dynamic Visegrad. Jeho témami by mala byť digitalizácia v krajinách Vyšehradskej štvorky (V4) aj spolupráca týchto krajín s Talianskom v oblasti eGovernmentu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Richard Raši

Seminár sa koná v rámci slovenského predsedníctva vo V4 pod záštitou Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII). Cieľom je podporiť a posilniť existujúce hospodárske vzťahy medzi krajinami V4 a Talianskom. Účelom je tiež podľa ÚPVII zefektívniť rokovania s talianskymi partnermi a združeniami pre podporu a skvalitnenie obchodnej spolupráce Slovenska s Talianskom. Digital Dynamic Visegrad chce zároveň podporiť uplatnenie slovenských podnikateľov na talianskom trhu.

Súčasťou seminára má byť aj prezentácia hospodárskej a obchodnej situácie v členských krajinách V4 s dôrazom na proces digitalizácie. Podujatie je určené pre odbornú i podnikateľskú verejnosť. Zameriava sa aj na komplexné poskytnutie a výmenu informácií v oblasti informačných technológií.

“Okrem vystúpenia na seminári čaká podpredsedu vlády aj rokovanie na Ministerstve pre verejnú správu Talianska i rokovanie so zástupcami Úradu pre inovácie a digitalizáciu Talianska,” uviedol ÚPVII. Raši navštívi aj firmu Callearo Antenne vo Verone. Tá sa zaoberá výrobou antén pre osobné autá, rekreačné i poľnohospodárske vozidlá. Vo svojom portfóliu má tiež výrobu anténových adaptérov a náhradných dielov pre antény a má dcérsku spoločnosť na Slovensku.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj