Rakúsko si drží líniu: Lavrov sa vo Viedni stretol s prezidentom Van der Bellenom

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Viedeň 15. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ivan Sekretarev)

Rakúsky prezident Alexander Van der Bellen sa vo štvrtok stretol s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom. Schôdzka bez účasti médií sa uskutočnila v prezidentskom krídle paláca Hofburg v centre Viedne, informuje tlačová agentúra TASS

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov

Hovorca rakúskeho prezidenta uviedol, že obaja štátnici rokovali o bilaterálnych ekonomických väzbách, vzťahoch medzi Európskou úniou a Ruskou federáciou, ako aj o globálnych problémoch vrátane situácie na Blízkom východe.

Lavrov sa v Rakúsku zúčastní na ministerskom kole 62. schôdze Výboru OSN pre boj s narkotikami (CND).

Rakúsko je jednou z mála členských krajín EÚ, ktoré udržiavajú s Moskvou blízke vzťahy aj posledných päť rokov, teda v období po anektovaní ukrajinského Krymského polostrova Ruskom.

Ruský prezident Vladimir Putin sa vlani viackrát stretol s Van der Bellenom i rakúskym kancelárom Sebastianom Kurzom.

Šéfka rakúskej diplomacie Karin Kneisslová v uplynulých dňoch navštívila Moskvu a podľa vlastných slov si je istá, že Rakúsko a Rusko budú pokračovať v rozvíjaní vzťahov, predovšetkým na ekonomickej úrovni.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj