Rakúsko je zhrozené: Ďalšia vražda mladej Rakúšanky, a opäť rukou Afgánca

Viedeň 15. decembra 2018 (HSP/Roman Bednár/Foto:Twitter)

V rakúskom Steyri dopichal na smrť 17-ročný afgánsky azylant svoju 16 ročnú priateľku. Dôvodom mala byť žiarlivosť, ako to oznámil Pechatschek, hovorca miestnej polície pre hornorakúske médiá OÖNachrichtem.

Na snímke obeť vraždy a podozrivý 17-ročný mladík z Afganistanu

Podľa zistenia polície boli v nedeľu spoločne na izbe dievčaťa v byte jej rodičov. Keď jej matka a sestra už dlhšiu dobu nepočuli z izby žiadne hlasy,


tak sa pokúsili do nej vstúpiť. Dvere hoci neboli zamknuté, tak sa nedali otvoriť, lebo boli niečim zabarikádované. Napokon ich predsa len spoločnými silami otvorili.

V izbe ležala na zemi mŕtva 16 ročná dievčina. Okno izby bolo dokorán otvorené a Afgánec bol preč.

O dva dni neskôr sa sám prihlásil na polícii vo Viedni. Medzičasom je už mladík v Linzi, vo vyšetrovacej väzbe. Obdukcia tela dievčaťa ukázala, že bola usmrtená nožom hlbokou bodnou ranou do pľúc.

Roman Bednár


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj