Viedeň 28. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)

Rakúski hasiči potvrdili druhú obeť predpokladaného výbuchu plynu, ktorý v stredu poškodil bytový dom v centre Viedne. Vyšetrovanie príčin explózie je len v počiatočnom štádiu, informovala agentúra DPA

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Hasiči prehľadávajú ruiny po výbuchu obytnej budovy vo Viedni 26. júna 2019

Mŕtve telo 29-ročnej ženy objavili v dome už v noci na štvrtok. Pri prehľadávaní trosiek za pomoci špeciálnych kamier narazili záchranári na pozostatky ďalšej osoby, ktorá nejavila známky života; bezprostredne sa k nej ale nemohli dostať.

Vo štvrtok večer hasiči potvrdili, že v troskách našli telo mŕtveho muža. Jeho totožnosť objasní až nariadená súdna pitva.

Pátranie bolo veľmi komplikované vzhľadom na narušenú statiku poškodenej budovy, z ktorej opakovane padali kusy muriva a strechy.

Pri explózii utrpelo zranenia najmenej 14 osôb, stav dvoch z nich bol vážny. Na likvidácii následkov explózie sa v jednom momente podieľalo viac ako 100 požiarnikov.

K výbuchu došlo v stredu podvečer v päťposchodovom obytnom dome na rohu ulíc Pressgasse a Schäfergasse vo štvrtom viedenskom obvode. Časť budovy, v ktorej oficiálne bývalo 42 ľudí v 22 bytoch, sa následkom explózie zrútila a poškodený bol aj susedný dom.

Vo fasáde obytného domu vznikla po výbuchu obrovská diera. Poškodené boli obytné priestory na druhom až štvrtom podlaží; časť zariadenia bytov tlaková vlna vymrštila na ulicu. Postihnutým obyvateľom úrady poskytli dočasné náhradné ubytovanie.

O tom, čo výbuch spôsobilo, sa zatiaľ len špekuluje. Mnoho nasvedčuje tomu, že mohlo dôjsť k úniku a explózii plynu. Svedkovia tragédie tvrdia, že cítili zápach plynu; je však možné, že plyn mohol uniknúť až v dôsledku výbuchu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj