Rakúska polícia vypočúvala členov ruskej výpravy v Hochfilzene

Salzburg 13. decembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Rakúski vyšetrovatelia vykonali policajnú akciu v ubytovacích priestoroch ruskej biatlonovej reprezentácie v aktuálnom dejisku pretekov Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene. Informovala o tom Medzinárodná biatlonová únia (IBU)

Ilustračné foto

Rakúska polícia podľa zverejnených informácii vyšetruje päť ruských športovcov, ktorí mali byť zapletení do podvodu pri porušovaní antidopingových pravidiel. Rovnako sa vyšetrovatelia zaoberajú prípadom piatich predstaviteľov ruského biatlonu, ktorých spája s použitím nedovolených prostriedkov a metód pre potreby dopingu.

V apríli tohto roku uskutočnila rakúska polícia početné razie za účelom získania dôkazov súvisiacich s ekonomickou trestnou činnosťou a korupciou. Vyšetrovatelia štátneho zastupiteľstva vtedy prehľadali priestory sídla IBU a zaistili počítače. Dôsledkom razie bolo aj odstúpenie dlhoročného prezidenta IBU Nóra Andersa Besseberga a generálnej sekretárky – Nemky Nicole Reschovej.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj