Bratislava 7. júna 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Thibault Camus)

Predsedu Inštitútu národnej politiky Rafaela Rafaja nedávno zablokovala sociálna sieť Facebook kvôli údajnému porušeniu jej pravidiel

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

“Priatelia, po vyše týždni povinnej korektnej diéty, ktorú mi naordinoval náš geniálny operátor globálnej tvárovej knihy som späť. Tak si predstavte, že názorová polícia našla až dva príspevky z roku 2014 (presne pred piatimi rokmi) o istej komunite našich spoluobčanov z “večného mesta” a vyhodnotila, že môj pôvodný slovenský ekvivalent začínajúci na “C” nie je v súlade s akýmisi pravidlami komunity.”

Rafaj k tomu uviedol, že nevie, keby bolo hlasovanie, kto by v referende na “globálnej tvárovej knihe” vyhral, pretože tu niekto podľa neho zjavne zneužíva dominantné monopolné postavenie na zavádzanie svojho zúženého videnia sveta a ostatných núti, aby si jeho ideológiu osvojili.

“Lenže pre mňa je najdôležitejšia Ústava Slovenskej republiky a aj keby to tam nebolo (ale našťastie je), tak by som sa určite neriadil žiadnou ideológiou, ani tou slniečkárskou, neomarxistickou, ani ideológiou multikulturalizmu, ani gender a pod., pretože nad všetkými “koridormi” je sloboda slova a sloboda názoru!”

Rafaj na sociálnej sieti, ktorá ho na týždeň zablokovala tiež uviedol, že sa ukazuje, že blokovanie príspevkov nevhodných nie pre slobodu slova, ale pre novú názorovú a ideovú políciu môže porušovať viaceré princípy, ktoré ochraňujú medzinárodné normy. “Preto som sa rozhodol, že na tieto skutočnosti vedenie tejto globálnej tvárovej siete upozorním.”

“Ak totiž existuje “komunita”, musí prebiehať aj komunikácia. A aby komunikácia ako slobodná výmena názorov mohla žiť, potrebuje spätnú väzbu – aj od “tých hore”. John Wick by povedal, že od “vedenia”… Tak sa teším na výmenu názorov.”

“O mojej komunikácii s “vedením” vás budem samozrejme informovať, pretože s automatom, ktorému zašlete obsiahlu protiargumentáciu, ktorú samozrejme – zamietne, lebo má klapky, ktoré mu niekto nastavil a nevidí nič vpravo, ani vľavo. Žiaľ, osobne si myslím, že “vedenie” nevidí ani dopredu,” skonštatoval bývalý poslanec NR SR Rafaj.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj