Trnava 18. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván )

Mesto Trnava hľadá dvoch zamestnancov občianskej poriadkovej služby, ktorí budú dohliadať na poriadok a bezpečnosť v lokalite Linčianska

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke členovia občianskej hliadky

Podľa zverejnených kritérií majú byť príslušníkmi marginalizovanej komunity, predovšetkým rómskej. Nesmú však byť odsúdení za trestný čin proti životu a zdraviu a za akýkoľvek zločin. Radnica im ponúka plat od 624 eur mesačne.

Trnava získala na zriadenie občianskej poriadkovej hliadky nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 40-tisíc eur z Európskeho sociálneho fondu. Aktivity poriadkovej hliadky budú podľa Zuzany Královičovej z Mestského úradu v Trnave zamerané na mestskú časť Trnava – juh.

Poskytovať budú pomoc pri dodržiavaní poriadku v rámci areálu Základnej školy s materskou školou na Gorkého ulici, pomáhať budú pri bezpečnom prechádzaní detí cez cestu, dohliadať však budú aj na verejný a súkromný majetok.

Členovia hliadky majú tiež predchádzať vzniku konfliktov v marginalizovanej rómskej komunite, ako aj konfliktov medzi členmi tejto komunity a väčšinovým obyvateľstvom. V prípade potreby majú byť členovia hliadky nápomocní hliadkam mestskej polície alebo Policajného zboru, žiadne kompetencie na vykonanie zákroku v prípade narušenia poriadku však nemajú.

Záujemcom o prácu v poriadkovej hliadky stačí vek 18 rokov a ukončená povinná školská dochádzka, mali by mať však aj komunikačné zručnosti, kultivovaný prejav a vystupovanie. Žiadosti o zaradenie do výberového konania môžu záujemcovia posielať na Mestský úrad v Trnave do konca júla.

Oprávnenými žiadateľmi vo výzve na financovanie takýchto hliadok z Európskeho sociálneho fondu boli obce s počtom minimálne 80 obyvateľov z marginalizovaných rómskych komunít.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj