Bratislava 16. februára 2019 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Bývala predsedníčka vlády Iveta Radičová sa na sociálnej sieti vyjadrila ku prebiehajúcej kampani pred prezidentskými voľbami. Reagovala tak na komentáre v médiách, že kandidátka Progresívneho Slovenska Zuzana Čaputová nemá veľké šance proti kandidátom ako Maroš Šefčovič, ktorého podporuje vládna strana, pričom médiá ako aj predstavitelia SaS argumentovali súbojom spred 10 rokov medzi Radičovou a Ivanom Gašparovičom.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Iveta Radičová

Iveta Radičová komentovala argument SaS na odstúpenie Čaputovej v prospech Mistríka s tým, že podľa nej má Čaputová stále šancu.

“Podľa SaS Maroša Šefčoviča nedokáže poraziť Zuzana Čaputová, pretože vychádza zo skúsenosti, že pred 10 rokmi Iveta Radičová nedokázala poraziť v druhom kole volieb Ivana Gašparoviča. Lebo žena a na Slovensku? A vraj liberáli.”

Slovensko je podľa expremiérky iné ako pred desiatimi rokmi. “Kandidáti sú iní, Gašparovič kandidoval ako úradujúci prezident s podporou vládnych strán, sila Smeru je iná, politická scéna je iná, a samozrejme kandidátka – žena je iná.”

“Zato, že to mne nevyšlo vôbec neznamená, že iná žena nemôže byť úspešná,” vyhlásila Iveta Radičová.

Radičová, ako vtedajšia tzv. spoločná demokratická kandidátka (SDKÚ, KDH, SMK, OKS, SaS) v roku 2009 neuspela v druhom kole volieb proti Ivanovi Gašparovičovi (Smer-SD, SNS, HZD, ND), keď získala 44,47 percenta hlasov. Prezidentovi Gašparovičovi dalo hlas 55,53 percenta voličov.

V prvom kole získala Radčiová 38,05 percenta hlasov, zatiaľ čo víťaz Gašparovič 46,71 percent hlasov. Na treťom mieste skončil František Mikloško, ktorý kandiduje aj v roku 2019. Mikloško pred 10 rokmi získal v prvom kole 5,42 percentnú podporu.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj