Damask 2. januára 2019 (HSP/Foto: SANA)

Sýrska agentúra SANA informovala o tom, že Rada starších a najvplyvnejšie osoby kmeňov provincie Hasaká privítali vstup sýrskej armády do okresu Manbidž na severe provincie Aleppo

Miestna sýrska rada starších

Sýrska agentúra prízvukuje, že najvplyvnejšie osoby tohto regiónu svetu vyslali jasný signál, že vítajú vládnu armádu a nechcú rozdelenie Sýrie.

“Je to významný deň. Jednotky sýrskej armády vstúpili do mesta Manbidž a zmarili sny Erdogana a patrónov teroristov, krajín Západu a USA,” uvádza sa vo vyhlásení Rady starších a najvplyvnejších osôb kmeňov provincie Hasaká, ktoré cituje agentúra SANA.

Vo vyhlásení sa zdôrazňuje, že Rada starších víta sýrsku armádu a prízvukuje, že sýrska armáda dokázala, a to potvrdzujú aj najvplyvnejšie osoby regiónu, že sa nikomu nepodarí rozdeliť Sýriu.

Rada starších vyzvala politické a vojenské vedenie takzvaných “Síl demokratickej Sýrie”, aby Sýrskej vládnej armáde urýchlilo odovzdanie okresov, ktoré ešte zostávajú pod jeho  kontrolou, aby tak splnila svoj patriotický dlh a obránila celú sýrsku krajinu a jej ľud.

Rada starších tiež vyzvala, aby tie sily, ktoré obsadili úrady a podniky, ich ihneď vrátili sýrskemu štátu a tým získali jeho dôveru a, ako sa prízvukuje vo vyhlásení, “uštedrili ešte jeden úder Erdoganovi, ktorý sa snaží realizovať americko-turecký plán na odovzdanie severnej a severovýchodnej Sýrie wahhábitom, ktorých podporujú USA, Turecko a sionistické teritoriálne zriadenie,” uvádza sa vo vyhlásení Rady starších a najvplyvnejších osôb kmeňov sýrskej provincie Hasaká.

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj