Putin Zelenskému k víťaztvu nezagratuluje

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Moskva 23. apríla 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Grits, Alexander Nemenov)

Ruský prezident Vladimir Putin nebude oficiálne blahoželať novozvolenému ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému k jeho víťazstvu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na kombosnímke Volodymyr Zelenskiy a Vladimir Putin

Hovoriť o blahoželaní Zelenskému alebo vyjadriť sa k možnej spolupráci s Ukrajinou je „príliš skoro“, hovoril hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, a dodal, že  Rusko bude posudzovať ukrajinského prezidenta za jeho činy.

Peskov ďalej uviedol, že zatiaľ čo Rusko rešpektuje voľby Ukrajiny, bude ešte musieť akceptovať legitímnosť volieb, pretože Ukrajina bránila svojim občanom žijúcim v Rusku hlasovať.

“Rešpektujeme ukrajinské voľby, o to viac, že verdikt bol veľmi jasný,” povedal. „Legitímnosť týchto volieb je však stále s určitým otáznikom vzhľadom na to, že 3,5 milióna ľudí nemohlo hlasovať.“

Takéto stanovisko Kremľa voči novozvolenému prezidentovi Ukrajiny sa dalo viac menej čakať. Táto averzia je obojstranná. Ani zo strany budúceho ukrajinského prezidenta v budúcnosti s najväčšou pravdepodobnosťou žiadne sympatie neprídu. Zelenskýj sa vyjadril jasne už počas volebného zápasu. Keď bol počas rozhovoru požiadaný novinárom novín RBC-Ukrajina odpovedať na otázku, či je ruský prezident Vladimir Putin pre neho nepriateľ, Zelensky odpovedal: “Samozrejme, že je.”

Andrea Lopatková


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj