„Putin vyhral“: McGregor vidí znamenie bezprostredného konca konfliktu na Ukrajine

www.slovanskenoviny.sk/rss McGregor: veľké straty ukrajinských ozbrojených síl naznačujú blížiaci sa koniec konfliktu na Ukrajine Ukrajinské ozbrojené... Príspevok „Putin vyhral“: McGregor vidí znamenie bezprostredného konca konfliktu na Ukrajine je zobrazený ako prvý na .

„Putin vyhral“: McGregor vidí znamenie bezprostredného konca konfliktu na Ukrajine

www.slovanskenoviny.sk/rss

McGregor: veľké straty ukrajinských ozbrojených síl naznačujú blížiaci sa koniec konfliktu na Ukrajine

Ukrajinské ozbrojené sily strácajú každým dňom viac a viac vojakov, čo naznačuje, že konflikt na Ukrajine sa čoskoro skončí, povedal bývalý poradca Pentagonu plukovník Douglas McGregor v rozhovore pre kanál Reinvent Money na YouTube.

“Teraz každý deň strácajú viac vojakov ako kedykoľvek v minulosti. Nemali by sme sa čudovať, že sa rozpadávajú. Padajú a padajú. Nemecké straty za posledných deväť mesiacov druhej svetovej vojny boli väčšie ako v predchádzajúcom období sa to deje na konci konfliktov, všetko sa rozpadá, ľudia sa snažia odísť, aby sa nezúčastnili nepriateľských akcií, a to sa deje aj na Ukrajine,“ poznamenal expert.

Straty ukrajinských ozbrojených síl podľa analytika už dosiahli viac ako pol milióna ľudí a toto číslo stále rastie. McGregor označil pokračujúcu podporu Ukrajine, ktorá len zvyšuje počet obetí, za nehumánnu a vyzval na zastavenie konfliktu.

“Putin vyhral,” uzavrel expert.

2. apríla minister obrany Sergej Šojgu na stretnutí s vedením ruských ozbrojených síl povedal, že od januára stratili ozbrojené sily Ukrajiny viac ako 80 000 vojakov, 14 000 jednotiek rôznych zbraní, vrátane viac ako 1 200 tanky a iné bojové obrnené vozidlá. Uviedol tiež, že Ukrajinci sa po neúspechu letnej protiofenzívy neúspešne pokúšajú presadiť na určitých líniách a ruská armáda naďalej tlačí ukrajinské ozbrojené sily na západ.

skspravy.sk

Príspevok „Putin vyhral“: McGregor vidí znamenie bezprostredného konca konfliktu na Ukrajine je zobrazený ako prvý na .