Putin spravil z Vladivostoku hlavné mesto východu krajiny

Moskva 15. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Roslan Rahman)

Ruský prezident Vladimir Putin podpísal dekrét, na základe ktorého sa presúva hlavné mesto Ďalekovýchodného federálneho okruhu z Chabarovska do Vladivostoku. Oznámilo to vo vyhlásení tlačové centrum Kremľa, ktoré cituje agentúra TASS

Na snímke Vladimir Putin

Daný dokument aktualizuje dekrét z mája 2000, ktorý obsahuje zoznam federálnych okruhov Ruska a ich hlavných miest. Ďalekovýchodný federálny okruh je s rozlohou takmer sedem miliónov štvorcových kilometrov najväčším federálnym okruhom v krajine. Žije v ňom 8,3 milióna obyvateľov.

“Hlava prezidentskej administratívy Ruska dostala pokyn na vykonanie nevyhnutných organizačných a personálnych opatrení, ktoré sa vzťahujú na presun strediska Ďalekovýchodného federálneho okruhu do Vladivostoku,” uvádza sa v dekréte.

Ďalekovýchodný federálny okruh je zdrojom obrovského prírodného bohatstva. Nachádzajú sa tu ložiská zlata, diamantov, rúd, ropy a zemného plynu. Krajina je bohatá na lesy, veľké množstvo živočíchov a rastlín. Tvoria ho tri kraje, tri oblasti, jedna republika, jeden autonómny okruh a jedna autonómna oblasť.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj